Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek mi baja az ősszel...

Levente87 kérdése:

Szerintetek mi baja az ősszel ültetett 1 éves Gönci kajszibaracnak?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]


Moníliás volna vagy napszúrásos? Mit birnák csinálni? Vagy ki kell vennem és ősszel másikat ültetnem??



máj. 20. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a gyökérzete halódik ?
máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ágat 1/3 ra vissza kellett volna vágni.A gyökérzete nem képes még elegendő nedvességet szívni.Nekem azt mondta a kertész,pár évig ne sajnáljam a metszőollót.A hosszú ágat nem birják el az ágvégeken levő termést,letörnek.Lehet hogy még segitene az ágak vissza metszése.

A leveket meg trafina betegség érhette.

máj. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek már annyi.. Vissza kellett volna metszeni!


Én a helyedben még most újraültetném:

[link]


[link]

máj. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy erősen vissza kellett volna vágni az ágakat. Az elágazás felett olyan 20 centire. De nem ez most a fő baja szerintem (vagy legalábbis nem csak ez), hanem gyökérpusztulás.

Nem szoktad esetleg hetente öntözni?

Meg tippem szerint az ültetéssel is lehetett valami gond. Pl. nem porhanyós föld került a gyökerekhez, hanem darabos, vagy éretlen trágyát (komposztot), vagy műtrágyát használtál. Vagy egyéb okai is lehetnek még a gyökérpusztulásnak.

máj. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jobban vissza kellett volna metszeni hogy gyökérre fejlődjön.

Lehet monília is csipkedi .

Locsold bőven

máj. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hetente 1szer locsolom egy 75 literes csöpögtetős zsákkal! Locsoljam többször???
máj. 21. 09:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor jól tippeltem, agyonöntözted. Befulladt a gyökérzet. Ez 100%.

A talaj repedezése alapján nem egy homoktalaj, hanem kötött. És a gyökérszint még ott is erősen nedves, ahol nem volt öntözve. Ha nem hiszed, valahol szúrj le egy ásót, és nézd meg.

Idáig valószínűleg még egyszer se kellett volna öntözni, vagy ha mégis valami extrém száraz helyen laksz, akkor is mondjuk 2-3 alkalommal 1 vödör vízzel.

Fa esetén nem a felszínt kell nézni, az lehet porszáraz is, a fát nem érdekli. A gyökérszintnek kell nedvesnek (és nem sárosnak!) lenni.

A metszetlenség miatt csak gyengék lennének a hajtások, de nem lennének lekókadva a levelek. Most ért el oda a dolog, hogy a gyökérzet feladta a mocsár miatt.

Mostantól felejts el minden öntözést, talán van 1% esély, hogy akkor megmarad. Ha nem, akkor meg ősszel vegyél új csemetét, ültetés előtt nézz utána, hogy kell ültetni, akkor egyszer iszapold be, és tavasszal egyáltalán ne öntözz, később is csak akkor, mikor a gyökérszint száraz. Ja, és márciusban metszd vissza erősen, mert a gyökérzet kb. 95-98 %-a ott maradt a termelőnél, neked ehhez kell igazítani a föld feletti részeket.

máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Aztalebor.....

Elmondom miket kaptam eddig:

Napszurasos öntözd!

Moniliás, kuka!

Nincs normalissan megmetszve!

Túl van locsolva!


Az a baj hogy nagyon nehezen tudtam ezt a fajta facsemetet beszerezni, a határon is csesztek a vámosok hogy ezt nem szabad átvinnem!

Szerbiában nem lehet Göncit kapni ezért probálom megmenteni de ha őszinte akarok lenni ennek a fának nyilván meszeltek, és szerintem az utolsónak lehet igaza, nem tudom... annyira nem értek hozzá!

Azért köszönöm a válaszokat!

máj. 21. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!