Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen messze lehet bujtatássa...

Milyen messze lehet bujtatással szaporítani a szőlőt?

Figyelt kérdés
Van egy szőlő tövem, nagyon rossz helyen. Szeretnék 3 új tövet kialakítani az anya tőtől 3,4 és 6 méterre, majd ha ez sikerült, kivágnám az anya tövet. De nem tudom működik-e ez így, mert egy cikkben 1-1,5 métert írnak mint bujtatási távolság.

máj. 23. 00:20
1 2
 1/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Amilyen hosszú a vessző.
máj. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rendben. Na és a 6 méteres távon muszáj végig ásni a bujtató gödröt, vagy mehet az inda a felszínen is egy darabon?
máj. 23. 01:13
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyilván mehet nem kell végig ásni csak szakaszosan,de miért nem vesszőről szaporítod?
máj. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, a bujtatott tövet is kiveheted utána és átültetheted messzire. A párom is csinált ilyet már párat. Az eredeti tőnél bujtatta és amikor már elég nagynak tartotta, akkor leválasztotta és átültette a kert totál másik végébe.
máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 mindentudó99 ***** válasza:
Mehet a vessző a fóld felett
máj. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 mindentudó99 ***** válasza:
Persze a 6 meteres szálról szedd le a fürtölet nehogy megszakadjon a szölő
máj. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ahogy a négyes irja tavasszal leásod a tőke mellé legalább 3-4 rügy a földben legyen. A vessző végén maradjon a föld felett 2 rügy.

Mindkét végén ki fog hajtani. Ősszel kiásod ketté vagod a legyökerezett résznél és lesz két új töved. Oda ülted ahová akarod.

6 méteres vesszőt nem biztos hogy képes a tőke produkálni ha képes is a végéből valamennyi elfagyhat. 2 év kellene mire 6 méterre elhúzod szerintem.

máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a remek tippeket. Az a megoldás lenne nekem a legjobb mind közül, amelyik a leghamarabb termőre fordítja az új töveket. Ha most májusban lebujtatok három vesszőt a tő mellé, azokat ősszel már átültethetem?
máj. 23. 21:40
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja és átültetésnél gondolom jobb, ha földlabdával együtt csinálom, mintha csupasz gyökérrel tenném....
máj. 23. 21:42
 10/13 A kérdező kommentje:
Bújtatással hamarabb fordul termőre, mint ha vesszőről szaporítanám?
máj. 23. 22:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!