Kezdőoldal » Otthon » Kert » Őszibarack ritkításkor hány...

Őszibarack ritkításkor hány darabot érdemes meghagyni? Például a törzs keresztmetszethez viszonyítva van valami követhető szabály? Kb. 10 éves fák.

Figyelt kérdés

máj. 25. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Kis fáról beszélsz vagy nagyobb zöld metszés?

Ha kicsi általában a közepét ami egyenes vissza kell metszeni és kb 5-6 ág elég.

Úgy kell metszeni hogy a közepe üres legyen ha nő a fa.

máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most látom 10 éves.Zöld metszés kell ilyenkor kézzel is letörheted könnyen,8-10 darabot elég ha hagydz az új hatjásokból egy gallyon.
máj. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ágakat nézd, azokat ne terheld túl. Ha többet hagysz meg akkor kisebbek lesznek, ha kevesebbet akkor tudja nagyobbakra növeszteni őket.

Ha most többet hagysz meg még mindig kiszedheted belőle a felesleget amikor növögetnek, azt véve le ami nem olyan szép vagy ami megsérül. Képzeld el a kifejlett barackot és azokból mennyit fog az az ág elbírni, ehhez igazítsd!

máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy őszibarackos könyvben olvastam, hogy 8-10 levél szükséges 1 szem barack felneveléséhez. Ez ugye egész fára nézve megszámolhatatlan, de kisebb (1-2-3 éves) ágaknál megszámolható. Aztán az ott látható sűrűséget tartsd az egész fán.

Szoktak ilyet írni, hogy minden 2 barack szüretkori mérete közé egy ugyanolyannak be kell férni. De ez gyakorlatilag hülyeség, mivel a barack általában úgy terem, hogy egy szakaszon van rengeteg, a másik szakaszon meg semmi. Szóval elég úgy ritkítani, hogy felnőtt korban is elférjenek egymástól. Ha ez megvan, akkor esetleg számold meg a leveleket meg a terméseket egy átlagos részen, szükség esetén még ritkíts, és ennél többet ne hagyj másfelé se.

Kb. most van az első ritkítás ideje. (Én tartani szoktam egy második ritkítást is, legalábbis a nem túl korai fajtáknál, mert az első ritkítás után még sok minden történhet, ezért elsőre megcsinálom az alapot, utána 3-4 hét múlva meg a végleges számot.

Először is lehajigálom a sérülteket, az aprókat. Meg amik ágvillába nőnének bele, ilyen is sok van, ezeket érett állapotban nem tudod leszedni úgy, hogy ne jöjjön le a héjuk.

Utána a leírtak szerint ritkítom, úgy, hogy minél szellősebben álljanak. Ami fontos, és még sehol nem olvastam, de saját több évtizedes tapasztalat: 1 ponton maximum 2 barack maradjon, mert ha 3 marad, akkor nagyobb korban, még kemény állapotban, gyakran lefeszítik egymást az ágról, és elszáradnak. De 2 egymással szemben elfér, ha a többi elég távol van tőlük.

máj. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!