Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meddig van el a mikulásvirág?

Meddig van el a mikulásvirág?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam mikulásvirágot.Szép,még nincs semmi baja...de az ilyent át kell teleltetni vagy ez eláll vagy mi van vele?

Lehet hülyén hangzik,h rákérdek,de 16 éves vagyok és nem tudom ezeket a dolgokat:S


2009. jan. 7. 16:40
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Hogy meddig van el, az sok mindentől függ. Úgy vettük észre, hogy a túl meleget és a hideget sem szereti, a közepes hőmérséklet jó neki, és ne álljon vízben állandóan, de ne is száradjon ki. Ezen túlmenően ha tetszik neki a hely, és jól érzi ott magát, akkor sokáig megmarad. (nekünk pl. 2007. december 5. óta van egy, ami már az összes piros levelét ledobálta, jóval nagyobb lett, és minden levele zöld. De legalább él!:) Állítólag ha 3 hónapig sötétben tartod, utána bepirosodik. Egy másikat pedig most vettünk dec-ben, elég sok levelét lehullatta, de most megállt, talán megmarad.)

2009. jan. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az enyémet december elején vettük és most hullajtotta el a leveleit. Ilyenkor erősen vissza kell metszeni, hűvös helyen minimális vízzel megpihentetni, ha kitavaszodik május közepe után ki lehet tenni félárnyékos helyre a teraszra vagy a kerbe és szépen kihajt. Innentől rendszeresen kell öntözni és tápoldatozni amit meghálál a novemberben nővő piros díszítő felleveleivel.
2009. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Évekig volt mikulásvirágom.3x-osára nőtt meg. Világos helyet keress neki, világosat, és nem túl meleget, de ne változtadgasd a helyét, mert nem szereti.Ne öntözd túl. Én szoktam permetezni a levelét. Nekem szintén nem pirosodott vissza a levele, hiába vártam. Aztán szegényt meg is öltem, mikor 2 hétig sötét helyre raktam. Állitólag elég, ha rövidíted a nappalokat neki, vagyis letakarod, és csak pár órát van fényen.De ezt még nem próbáltam. Ujra vettem egyet, és a levelei hullatásával küszködök. Ezt a kertbe kiúltetést ki fogom próbálni majd. Ja, és nem bírja a cigi füstöt
2009. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!