Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az Írisz virághagymát lehet-e...

Stverteczki Roland kérdése:

Az Írisz virághagymát lehet-e lakásban virágoztatni? Ha igen mit kell vele csinálni? Mert most kaptam meg a Bakker-től és már nem lehet szerintem kiültetni mert azt írták mindenhol hogy októberben kell kiültetni és takarni is kell mert elfagyhat!

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Most is elültetheted a kerben,mert nagyon enyhe idő van. De ha tavaszig vársz,akkor egy jól szellőző,de hideg kamrában teleltesd. Cserépben nem marad meg.
2010. nov. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"cserépben nem marad meg"

ez így nem igaz.

ugyanis én több ezer cserepes nőszirmot látok évente :)

igaz azok hollandiából jönnek. de akkor se egy bonyolult dolog...mint a hagymások többsége.

2010. nov. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszike szépn a válaszokat!!! de azért még várom az ötleteket!!!
2010. nov. 13. 20:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Az írusznek nincs hagymája. Rizómával szaporítják. Otthon elég nehéz hajtatni,mert üvegházi körülmények kellenek neki.

Redd cserépbmöntözd meg jó, fedd be ehy átlátszó fóliával,azt egy-két helyen lyukaszd ki egy vastagabb tűvel. Tedd világod,der nem meleg ablakba. Ha már kijon a hajtás,akkor leveheted a fóliát,de csak óvatosan öntözd.

2010. nov. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sose, szedem ki a földből, és akkor évről-évre egyre dúsabb bokor lesz. Nyugodtan ültesd el, nem fagy ki! Több, mint tíz éve van nőszirmom. Amúgy cserépbe is lehet tenni.
2010. nov. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amugy igen is létezik hagymás írisz is mert én is azt kaptam most de ha nem hiszed nézed meg vmelyik honlapon. pl.: ird be google-ba vagy starkl, sieberz, bakker-holland stb.
2010. nov. 13. 22:55
 7/7 A kérdező kommentje:
Várom a további hasznos tippeket!!!!
2010. nov. 13. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!