Kezdőoldal » Otthon » Kert » Zamioculcas pálma tartása?

Zamioculcas pálma tartása?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, inkább kevesebb vízet, mint túl solkat. De mihez képest? Pláne így télen? Nemrég kaptam, most ültettem át, (nem túl nagy cserépbe) mennyire, milyen gyakran locsoljam?
2010. nov. 14. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

ennek a növénynek a létfeltétele, hogy sanyargassák!Tehát minél többet gondoskodsz róla, annál többet ártasz!!!Neki az a jó, ha elfelejted öntözni (akár egy hónapig is), ha kicsi a cserép, ha nincs elég fény...ez nem vicc, tényleg nagyon-nagyon igénytelen,

de ettől szép! Nekem is van, amíg átültettem, locsoltam, addig csak potyogtatta a leveleit, aztán a szárát is, most hogy szinte rá sem nézek, hozza az új hajtásokat sorban...

2010. nov. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon ritkán, max. hetente.

Nekem nyár eleje óta van, eleinte locsoltam sokat, nem csinált semmit, aztán több, mint két hétre elfeledkeztem róla és hozott is egy új levelet.

Kéthetente egy korty víz szerintem elég neki. Ha től kevés, azt lehet látni a levelein, hogy lekókadnak, akkor adj neki többet. De ha túl sok, azt sajnos nem látod, csak csendben rohad a gyökere, úgyhogy azt inkább véletlen se. :)

2010. nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor majd Mikulásra kap tőlem egy deci vizet :)

2010. nov. 14. 11:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Valóban igénytelen növény. Elvan a világosabb, és a sötétebb helyen is. Tudtommal azt szereti, hogyha alulról van öntözve, és nem túl gyakran. Nem szabad abajgatni, átültetni is csak ha már nagyon muszáj!!
2010. nov. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!