Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi vízre van szüksége egy...

Mennyi vízre van szüksége egy mikulásvirágnak? Mennyiszer locsoljam meg egy héten?

Figyelt kérdés
Régen mindig volt ilyen növényünk, de folyton elpusztult! Azt mondták, hogy sokszor meg kell locsolni, minden nap. Tegnap meglocsoltam, de ma még nem akarom, mert a földje még csurom víz!
2010. dec. 7. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van már 3 éves mikulásvirágom is! Északi ablakban van, radiátor felett, de alatta szinte állandóan áll a víz, felülről soha nem öntözöm.Gyönyörűen hajt, folyamatosan nő, azonban mivel nem tartom be a hosszú elsötétítési időt, így a levelei épp csak berózsaszínesedtek, nem pirosak.
2010. dec. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
elárulom a titkát:) kertész vagyok, hihetsz nekem. a mikulásvirágok általában nagyon kényes növények, és a hirtelen változás(üvegházból teszkóba, teszkóból otthonra) nagyon megviselik őket. ahhoz, hogy megmaradjanak a következő kell: minél világosabb, lehetőleg déli ablakba tedd,ha fűtőtest fölött van, akkor naponta permetezd. legjobb, ha kb. vásárlás után egy héttel átülteted friss földbe, nagyobb cserépbe. csak akkor öntözd meg, amikor a talaj felső 2 centimétere már kiszáradt. lényeg, hogy minél több fény érje. május környékén kiviheted a kertbe, vagy teraszra, egy félárnyékos helyre, itt hagyhatod őszig. ilyenkor fokozott vízellátást igényel. télen egy hűvösebb, 15-18 fokos, világos helyre, tedd, de szükség esetén fütött helyen is átvészeli a telet. kb ennyi is lenne. nekem gyönyörű nagy, több éves bokraim vannak, minden évben pirosodnak, ilyen tartás mellett. remélem, tudok segíteni
2010. dec. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 7. 21:49
 4/4 anonim válasza:
A heten ketszer eleg,mert a sok viztol elhullatja a leveleit.
2010. dec. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!