Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szobanövények vannak,...

Milyen szobanövények vannak, amelyek jól bírják a meleget, és nem igényelnek túl nagy törődést?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, 28fok van bent, nem tudunk hűvösebbet csinálni, nagyon meleg van. Elég sokat vagyunk távol, hiába locsolom meg a virágjaimat, nem igazán bírják a hosszú távolléteket. Ezért is szeretnék olyan szobanövényt, amelyik jól bírja a meleget, és bírja ha távol vagyunk.
2010. dec. 9. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Vízipálma. De komolyan. Csak alá kell rakni valami jó nagy tálat, 10-15-20 litereset és teletölteni. Az enyém alól átlagosan napi 1 liter víz párolog el, szóval penészedésre hajlamos lakásba nem ajánlom, de a panel az nem az :D

Az a lényeg, hogy ahány napig távol vagytok, minimum annyi liter vizet önts alá, semmi mást nem igényel. Ha ezt megkapja, meg meleget, meg fényt, akkor gyönyörű, hatalmasra nő.

2010. dec. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kaktuszok.
2010. dec. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hell-ikon ***** válasza:

Az utolsónak:


Ja, aztán 1-2 hónapon belül vagy kidöglenek vagy felnyurgulnak a 28 fokos panelban.

Télen a kaktuszoknak is _hűvösre_ (5-10fok) van szükségük a pihenéshez. (Legalábbis a többségüknek).


A melocactusok azok amik ennél valamivel többet igényelnek 15 fok körül, de a 28 nekik is sok.


Nem tudom mennyit vagytok távol, de a csokrosindát a látszólagos halálból is visszalehet hozni könnyen.

Ráadásul a gyökerük épp arra rendezkedett be, hogy minél tovább tudják tárolni a vizet, s szükség esetén azt hasznosítják. (nyáron az enyémek kint szoktak lenni az erkélyen, olykor hetekre elfeledkezem róluk és még mindig megvannak).

Szóval bírják a kiképzést főleg egy bővebb öntözés után. (Épp az szokott lenni vele a baj, hogy túlöntözik).


A nyíllevél is hasonlóan működik.

Ha annyira elszáradnának a levelei, hogy totál halottnak tűnik a növény, akkor csak kicsit meg kell nyesni kicsit meglocsolni és új életre kel.


Fokföldi ibolya, levélpozsgás növény, ők is jól bírják ha akár hetekre elfeledkezel róluk.

Sőt, én úgy tapasztaltam, hogy az igazán bőséges virágzás kiváltásához majdnem, hogy kifejezetten igényli a "halál közeli élményt".

Így aztán miután rájöttem a trükkjére én már csak akkor locsolom, ha levelei kissé megpuhultak.:)

2010. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

dracéna, yukka.

én a yukkát kb havi 2szer locsolom, azt elvan magába mint a befőtt.

2010. dec. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!