Kezdőoldal » Otthon » Kert » FICUS MICROCARPA GINSENG,...

FICUS MICROCARPA GINSENG, bonsaiomnak hullik a levele mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szegenynek mar alig van par levele.

3 honappal ezelott ultettem at egy nagyobb cserepbe, semmi baja nem lett, legalabbis nem lattam rajta semmi valtozast.

Par hetre ra egy baratnom veletlen raesett, es letorte egy agat, de meg hetekkel az eset utan sem latszott, hogy baja lenne.

Olvastam, hogy vizbe kell ilyekor allitani, hat jol megontoztem, de semmi, tovabbra is kopaszodik. Mit tegyek?


2010. dec. 12. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát...

Átültetni tavasszal kell!

Hol vetted? Nem mondták?

Öntözés csak áztatással!!!! Edénybe tenni 15 percig gyökérnyakig, mindig így öntözzük. Fény? Radiátor? Hol tartod?

Levelét tilos spriccelni!

Hirtelen ennyi jutott eszembe!

2010. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy átültetéskör gyökérmetszés szükséges! S mindenképp megfelelő földkeverék!

Merre laksz? Hátha tudunk segíteni!

első voltam megint

2010. dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hagaban lakom, az IKEA-ban vettem, igy semmi informaciot nem kaptam a neven es az aran kivul. Azert ultettem at, mert nevetsegesen kicsi cserepben volt, amibe ha vizet ontottem raadasul elarasztotta a szobat.

Hat azokbol, amiket leirtal sajnos eleg sok mindent elkovettem szegeny kis novenyemmel szemben :(

Spricceltem is a levelet, meg heti egyszer meglocsoltam, es mivel hollandul nem beszelek, sima szobanoveny foldet vasaroltam (legalabbis azt hiszem).

Most akkor mi lesz? Meg fog halni? Vagy meg tehetek valamit? Akkor vegyem ki a foldbol es ugy aztassam be? Sajnos egyaltalan nem ertek hozza, de olyan szep facska. A gyokerebol viszont szedtem le atulteteskor.

2010. dec. 12. 17:23
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg annyi, hogy atultetes elott az ablak mellett volt, most is kap fenyt, viszont sokkal kozelebb kerult a radiatorhoz.
2010. dec. 12. 17:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Húú, hát a radiátor biztos nem jó neki. Fény szükséges, kb. 1-2 m az ablaktól, radiátortól pedig minél messzebb.

Hát ilyen messze személyesen nem tudok segíteni, de próbálj küldeni képet a bonsaiklubkaposvár email-címére (neten megtalálod), s megpróbálunk segíteni!

2010. dec. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom. Kuldok kepet, amint tudok, de most azonnal elcipelem a radiatortol
2010. dec. 12. 19:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Áztatni tálastól kell!

A földjét lepje el a víz!

Milyen tálba ültetted?

Van lyuk az alján? Az nagyon fontos, hogy bonsai tálban legyen (aminek van lyuk az alján).

2010. dec. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
túl sok vizet kap. nekemis volt, meg is halt. túl lett locsolva
2010. dec. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Mikor elvettem a radiator mellol, abbamaradt a level hullas. De egy hete ujra kezdodott, es mar majdnem teljesen kopasz:(
2010. dec. 24. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!