Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szobanövényeim földjéből...

A szobanövényeim földjéből kis muslica szerű rovarok szállnak fel. Sajnos egyre több van belőlük, hogyan tudnám őket elpusztítani?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy áztassak egy szál cigarettát vízbe, és azzal öntözzem meg, ez segíthet?
2009. jan. 25. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
HÚ ha valaki erre mondana magyarázatot én is örülnék:((( Am. bocs hogy offoltam.
2009. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tőzeglégyről van szó.

Egy szál cigaretta nagyon kevés, több kell.

Én inkább vennék a mg-i boltban egy csomag Actarát, és azzal beöntözném a cserepeket.

2009. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az állatka fehér színű, akkor az üvegházi molytetűről van szó. A google rengeteg találatot hoz a védekezésre, de ezek jellemzően üzemi körülményekre vonatkozó tanácsok. Szobanövényeknél a kiirtásukra sokszor elég ha egy hétig nem öntözöd a növényeket. (lényeg, hogy a föld felső része kiszáradjon) Ha ettől nem tűnnek el, akkor célszerű a föld egy részét vagy akár az egészet lecserélni.
2009. jan. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Ha nem válik be a nemöntözés, akkor keményebb eszközökhöz nyúlok :-).

2009. jan. 26. 18:46
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Én asszem atombombát nyomnék a mocskos férgekre. Fontos, hogy amikor robban, csukd be a szemed, mert meg is vakulhatsz ha belenézel!
2009. márc. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!