Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nincs melegágyam, se fóliám....

Nincs melegágyam, se fóliám. Mikor kell elültetni a paradicsom és a paprika magokat, ha a konyhában akarom nevelgetni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Én májusban a fagyok után szoktam elültetni a paradicsom palántákat.
2011. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám február környékén szokta. Először virágládában neveli őket, aztán mikor látszik, hogy melyik növény marad meg, akkor 2 l-es pillepalackok tetejét levágja és abba ülteti az erős palántákat. Amikor kiülteti, akkor is palackkal együtt (felmelegített régi húsvillával kilyukasztja oldalt sok helyen), így a kártevők nem férnek hozzá a gyökeréhez, és nem kell feleslegesen vegyszerezni.
2011. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

második, ez jó ötlet :)


mi is február közepén szoktuk, de úgy szerintem túl kicsik a palánták mikor már ki kell őket ültetni, úgyhogy most már január végén elvetem

2011. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Január 3.hetében szoktuk mindig elvetni a magokat. Először joghurtos poharakban, az ablakpárkányokon nődögélnek, utána szétszedegetjük a kis növényeket, akkor már a virágládákat is befogjuk. Májusban szoktuk szabadföldbe ültetni őket, a virágládákba pedig mehetnek a muskátlik.
2011. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13:40-estől kérdezem: a palackot mikor távolítja el Anyukád? Vagy abban van végig - hogy fejlődik akkor a gyökere?
2011. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

azdejó! :D

én is pont egy felmelegített húsvillával lyuggatom a pillepalackok oldalát, csakhogy én "virágcserepet" csinálok belőle :D

abban elajándékozom, aztán a delikvens majd elülteti olyanba, ami neki tetszik :D

2011. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én február elején-közepén szoktam elültetni. Műanyag poharakat használok amit egy felforrósított szeggel alul kilyukasztok, hogy lehessen locsolni, azután mehet a tálcában az ablakpárkányra.

A pille palackos ötlet érdekes, de mit csináltok ősszel? Kiássátok a palackokat?

2011. jan. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A hagyomány szerint Piroska napján, január 18-án kell elvetni a magokat, egy barátom mamája így csinálja, nagyon szépek a palánták május végére. Neki már 30-40 éve műkszik.
2011. jan. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!