Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell szaporítani a...

Hogyan kell szaporítani a kaktuszokat?

Figyelt kérdés
Hogyan kell szaporítani a kaktuszokat létszi mondjátok el lépésről lépésre. SOS SOS ÉLETBEVÁGÓ
2011. jan. 16. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Nem igazán tudom elképzelni, hogy tényleg életbe vágó...

2. Nem irod, hogy milyen kaktuszról van szó - egy fotó sokat segitene, ugyanis egyéltalán nem biztos, hogy tényleg kaktusz és nemvalami más szukkulens.

3. Kaktuszokat és a szukkulenseket is vagy magról vagy dugványról lehet szaporitani. A magvetés nem egész egyszerü, dugványról könnyebb.

4. Dugványozni nyáron ajánlott, mert akkor érettek a hajtások, ilyenkor nem sol esély van arra, hogy kigyökerezik.

5. A dugványt levágás után legalább egy hétig szobahömérsékleten kell száritani, utána erösen homokos, alig nyirkos földbe nyomni, és öntözés NÉLKÜL várni, amig elkezd hajtani.

2011. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az én kaktuszaim virágföldben vannak, már több generáció alatt ahhoz szoktak hozzá. én úgy szaporítom, hogy egy kis hajtást letörök és új cserépbe dugom, megöntözöm, és úgy bánok vele, mint a többivel. Szinte mind megmaradt eddig.
2011. jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 titak ***** válasza:

"egy kis hajtást letörök és új cserépbe dugom, megöntözöm, és úgy bánok vele, mint a többivel. Szinte mind megmaradt eddig."


Ezt a modatot jobb, ha elfelejted.


Az első válaszoló írta jól. Ilyenkor már csak azért sem szoktak dugványozni, mert (ha megmarad) növekedésnek indul és a kevés feny miatt megnyúlik, elcsunyul. Ha most kaptál valamijen hajtást, azt beszáradás után tedd valami hűvösebb helyre (10-12C°), tavaszig gond nélkül kibírja.

2011. jan. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 titak ***** válasza:
2011. jan. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!