Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavasszal hogyan, mikor kell...

Tavasszal hogyan, mikor kell a rózsákat metszeni?

Figyelt kérdés

Kinti rózsákról van szó(tavaly ültettem őket,akkor még nem metszettem egyiket sem).Szeretném,ha nem csak egy hosszú száruk lenne,hanem kicsit bokrosodnának.

Köszönöm!


2011. jan. 17. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Lemetszed az elhalt részeket először.

Aztán jól visszametszed az egészet úgy, hogy kb 3 rügy legyen áganként (aakor metszed, amikor látod a kis rózsaszín rügyeket vagy hogy nevezzem, nem vagyok botanikus). Itt az a lényeg, hogy a legfelső rügy, az ne a bokor belseje felé álljon, hanem külsőt kell meghagyni. Azért, hogy befele ne nőjjőn, mert úgy kevésbé süt be a nap, összeakadnak, kevésbé fejlődnek és könnyebben betegszenek.

Ja a metszés ne ferde legyen és ne vízszintes, hogy az eső ne maradjon meg a szár tetején, hanem lefolyjon, mégpedig ne a rügyre, hanem a másik irányba.


Mindig a legfelső rügy fog kihajtani, az lesz a legerősebb, tehát így irányíthatod a rózsabokor formáját. :-)


Mi van még?

Ja, azért kell jól visszametszeni, mert annál erősebbek és hosszabbak lesznek az új szárak.

Amikor rózsa lesz belőle és elvirágzik, azt is vissza kell metszeni rögtön, és a legfelső rügy melletti levelet óvatosan letépni, ekkor gyorsabban hoz újat.


Ó én imádok a rózsákkal bíbelődni, most ezek jutottak eszembe így a tél kellős közepén. Nagyon szépek mindig. Tavaly novemberben voltak az utolsó virágok, mindre emlékszem! :)

2011. jan. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

elírtam valamit..

a metszés FERDE legyen! :)


Még az jutott eszembe, hogy én könyvesboltokba szoktam bemenni és ilyen szakkönyvekbe belelapozok infókért (meg nem veszem), na azokban írják a legtutibbakat.

Több rózsás könyv is van, többféle metszésmód fajtától függően...

Jó neten is kutakodhtanál gugliban, sokfélét írnak....

2011. jan. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!Remélem nekem is sokáig fognak virágozni!
2011. jan. 18. 07:28
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Ezeket találtam !

2011. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 doboszoli ***** válasza:

Az elsőt annyival egészíteném ki, hogy lehetőleg tollszár vastagságú, tőből hajtott, tehát még nem elágazott vesszőt hagyj meg, tövenként 3-4 darabot.

A kialakításnál törekedj a szimmetrikus, 3 vagy 4 sarkos fejre, tehát a "termővesszők" lehetőleg így helyezkedjenek el, ne egy csomóban. A többi vesszőt tőből eltávolítjuk.

2011. jan. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!