Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen földbe a legjobb...

Milyen földbe a legjobb zöldséget palántázni hogy biztosan kikeljen?

Figyelt kérdés

Fűszerpaprika és paradicsommagot szeretnék vetni hamarosan. Virágföldbe vagy rendes kertből szedett földbe ültessem bele a magot?

Melyik jobb neki?


2009. febr. 4. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyik sem.:)

A rendes földben sok olyan kórokozó van, amely pl palántadőlést okozhat. Vírusok, gombák, stb. Fertőtlenítheted a földet úgy, ha sütőben átsütöd- rettentő büdi a sült föld, de a módszer hatékony.:)

Réztartalmú permetezővel, vagy valamilyen gombaölővel is bepriccelheted a földet.

Virágföld nem jó a zöldségpalántáknak- túl sok benne a tápanyag, ez amilyen hülyén hangzik, pont annyira káros a palántáidnak.


Vegyél palántaföldet vagy zöldségföldet. Külön fűszernövény föld is van- nem horror árban.:) Ha van kérdésed kert ügyben, írhatsz privit is, szívesen válaszolok!

2009. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én palántaföldbe szoktam tenni, és a földet megszórom Force 1,5G talajfertőtlenítővel.De lehet kapni ültetőtablettát ( OBI, PRaktiker )melyet be kell locsolni, megnő egy pogácsányira és abba kell tenni a magokat, melyeket előtte 12 órára langyos vízbe kell megáztatni.
2009. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, régi válaszok, de muszáj írnom, hátha hozzám hasonlóan más is olvassa ezt.

Addig oké, hogy a palántaföld a legjobb.

Igazából az utolsó válaszoló Force1,5g-vel való kezelését nem értem, és nincs is sok értelme. Főleg nem úgy, ha csak megszórja a föld tetejét. A Force a talajban élő kártevő rovarokat pusztítja el. Ehhez az elszórás után földdel kell fedni és belocsolni, így gázosodik.

A palántadőlést okozó gombákat ez nem öli meg, ehhez valamilyen gombaölő szert kell alkalmazni, pl Dithane-t.

2014. márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!