Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az ásott kút vize emberi...

Az ásott kút vize emberi fogyasztásra is alkalmas?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy az ásott kút vizét nem szabad meginni.

Viszont a fúrt kútét igen, ez igaz?


2011. febr. 13. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg kell nézetni,biztos van aki bevizsgálja.
2011. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Van, ahol igen, van, ahol nem. A helyi vízügyet kérdezd, majd ők megmondják, hogy jó-e vagy sem.
2011. febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Mind kettőt az ásottat és a fúrtat is be kell vizsgáltatni amennyiben használni akarjuk. Ha csak locsolásra tervezed vagy kocsimosásra, vagy szociálisra pl WC öblités, mosás akkor szerintem nem kell. Ivásra viszont nem ajánlatos hanem kötelező bevizsgáltatni.
2011. febr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ásott kútba belefolyhat a talajvíz és az nem alkalmas ivásra.Sokan csak a szennygödör tartalmát kiengedik a kerti földre vagy a sok műtrágyázás beleszivárog a talajvízbe.A fúrott kútba viszont nem tud belefolyni,mert az zárt csőrendszeren jön fel,de még így sem biztos hogy iható a vize.Mindkettőt érdemesebb megvizsgáltatni.
2011. febr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az antsz-be beviszel egy literrel valami 10e Ft körüli összegért megmondják, hogy iható e.
2011. febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Helyi ÁNTSZ jön megrendelés után, leveszi a mintát, elküldi a laborba, 1 hét alatt megjön az eredmény, 30 ezer körül van nálunk a vizsgálat ára. Ja és nem árt évente 1x megismételni.
2011. febr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!