Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan is kell csíráztatni?

Hot_kiss kérdése:

Hogyan is kell csíráztatni?

Figyelt kérdés

Nemakarok én semmiféle búzacsírát meg ilyesmiket enni, hanem elszeretném ültetni. Epermagról lenne szó.

Egy kistányérba papírszalvétát kettéhajtok, beleteszem a magokat, visszahajtom a szalvétát, jól benedvesítem, de nem annyira, hoyg álljonrajta a víz és meleg helyen tartom. Ez így rendben van?


2011. febr. 15. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is raktam epret, de én egyenesen tejfölös pohárba tettem, és locsolgatom, kb 8-9 napja várok h előbujjanak, de még semmi nem látszódik rajta :) Azt hiszem több idő a csírázás.

A vizes papírban való tartást azt hiszem csak 4-8 órát szokták, hogy majd hamarabb beinduljon a földben a csírázás.

2011. febr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én enni szoktam a csírákat, de azért hátha hasznosak a tapasztalataim :)

A magokat először kb. egy éjszakára (de ez az idő növénytől függően változik) vízbe kell áztatni és jól letakarni, hogy ne kapjon fényt. Ekkor szépen megduzzadnak. Ezután jön a tulajdonképpeni csíráztatás. Először le kell őket öblíteni és párás, napos helyre tenni (mostmár nem vízbe). Ilyenkor naponta egyszer újra le kell őket öblíteni enyhén langyos lassú folyóvíz alatt, amíg ki nem csíráznak a magok.

Nekem van csíráztató tálam, az úgy néz ki, hogy gyakorlatilag 3 tál van egymás tetején. Az alsóba kis vizet kell tenni, arra jön egy olyan tál, aminek kis lyukak vannak az alján. Ebben a tálban vannak a magok, és a tetején egy szintén lyukacskás átlátszó tál. Ebben az alkalmatosságban nagyon jól érzik magukat és szépen csíráznak. A lényeg, hogy kapjanak fényt, egy kis párát de szellősen kell őket rakni, különben bepenészednek. Ezt a közeget kell nekik előállítani tányérral, papírral, esetleg szűrőkkel, csak kreatívan :)

2011. febr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönömszépen.(:
2011. febr. 16. 20:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, viszont a magok nagyon aprók, és letörheted a kis csírákat, mikor ültetni szeretnéd.


A magvetésről itt találsz infót:

[link]

2011. febr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!