Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam egy cserépbe ultetett...

Kaptam egy cserépbe ultetett rózsát. Milyen gondozást igényel? Egy párszor már kaptam ilyet, de mindig elszáradt. Tavasszal szeretném kiultetni, de addig hogy gondozzam?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
2011. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Mi már több mint húsz cserepes rózsát mentettünk meg, miután jó néhány kipusztult.A következőt tedd:Ha most jó idő lenne, akkor azt mondanám, hogy ültesd ki azonnal a következőképpen:a cserépből vedd ki az egészet, áztasd be vízbe, és óvatosan szedd szét töveire úgy hogy az összes földet, meg amiben vannak a tövek (ált.-ban 3-4-5 tő van egy cserépben) mosd le róla alaposan, de kíméletesen. Ha ez meg van puha, vagy fellazított kerti földbe ültesd el, jól locsold meg. A penészes, vagy sérült ágakat, le kell róla vágni, majd újat hajt. ált.-ban 4-ből 3 megmarad.egy év alatt gyönyörű bokor lesz belőle, rengeteg virággal. Télre is marad a kertben.Majd tavasszal kell metszeni, ill. amikor elvirágzik. Most is ugyanezt tedd, de egy nagy cserépbe ültesd át, és a fagyok után kertbe.ha így hagyod, ahogy kaptad, valószínű, hogy elpusztul. Tehát rögtön kezdd el a mentést!!! Örülök, ha tudtam segíteni. Ha te vásárolsz rózsát, nézd meg a tövét, hogy ne legyen penészes, lesárgult. ha mégis ilyen, le kell vágni, majd a tövéről újrahajt.
2011. febr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!