Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leírná nekem valaki hogyan...

Leírná nekem valaki hogyan ápolja az orchideáját?

Figyelt kérdés

Segítséget és ötleteket szeretnék,mert van sok orchideám,de enm akarnak virágzani,és várom h kik hogyan ápolják otthon(locsolás,merítés,tápolatozás,stb)

Köszönöm előre is!


2011. febr. 28. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is küszködök egy orchideával. Sok oldalon szétnéztem már és próbálkozom. Először is fel kell forralni majd lehűteni a locsolóvizet. Nem tudom pontosan miért azt hiszem így kell lágyítani a vizet. Átlátszó pohárba vagy ilyesmibe kell tenni mert a gyökerek is felveszik a fényt.

Külön ültetőközeget kell venni az enyém fakéreg darabokban van. Tavasszal ki kell óvatosan szedni és levágni az elhalt gyökereket. És vizet kell spriccelni mert szereti a párás közeget. Ha sok virág közt van akkor saját kis mikroklímát alakít ki. Az erős napsugarat nem szereti csak árnyékos félárnyékos helyeket, az erős napfény megégeti a levelit. Ennyit dióhéjban az enyém gyökerezik ezerrel de nem nő virága. De vannak spéci tápoldatok a virág és kertészboltokban. Egyébként az orchideák különböznek nézz szét a neten vannak jó kis orchidea oldalak.

2011. febr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi,hát az enyémek is egészségesek,de virág az sehol....:(

na majd türelmes leszek!:D

2011. márc. 1. 08:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Virágzásra így lehet bírni: sok fényre van szüksége, de nyáron majd ne legyen tűző napon. Sok pára és meleg kell neki. Télen nem kell sokat locsolni (végülis nem is szabad locsolni, csak megmártóztatni egy edény vízben), de tavasszal tápoldattal és több vízzel be lehet indítani.
2011. márc. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem van 8 orchideám, ebből 2 hozott virágot újra, pedig egy helyen vannak, egyformán vannak gondozva. Nem tudom min múlik. :)
2011. márc. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez fajta függő is.


Phalaenopsis: Szereti az egyenletesen nedves talajt, lágy vagy lágyított vízbe szoktam meríteni, hagyom egy öt percig, hogy megszívja magát, aztán lecsurgatom róla a felesleges vizet. Figyelni kell, nem szereti a pangó vizet, én mindig megvárom, amíg kifehéredik a gyökere, aztán locsolom. Télen kicsit kevesebb víz is elég neki. Tavasztól tápozom speci orchi táppal, mikor eszembe jut permetezgetem, hogy növeljem a páratartalmat.

Mikor a nappalok csökkennek, és éjszakára is lecsökken a hőmérséklet, akkor indul be a virágzás. ( Nálunk a fűtési szezon előtt akár 18 fok is lehet a házban éjszaka)

A nagyon makacs egyedeket pedig éjszakára leviszem a pincébe. Ez a virágzás titka.

2011. márc. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos tanácsokat mindenkinek,megfogadom őket!
2011. márc. 9. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!