Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elektromos vagy benzines...

Elektromos vagy benzines fűnyírót érdemes venni?

Figyelt kérdés

Mennyivel kell többet költeni egy benzinesre, illetve a várható élettartama van annyi, mint egy elektromosé vagy tönkre megy hamarabb?


Benzinesek közül Briggs motorosat vennék.


2011. márc. 2. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Az elektromos örök életű, halk, olcsóbb, olcsóbban üzemeltethető, viszont nem viheted "terepre". Ápolt fűre sima talajon azt ajánlanám. Különösen akkor, ha nincs agyonszórva a terület fákkal, mert akkor gond a zsinórozás.
2011. márc. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk 1600 wattos elektromos fűnyírónk volt kb. 100 négyszögöl területre, de kevés volt. Kicseréltük egy Honda benzinesre, + a terület 300 négyszögölesre nőtt, vadfű, kb. 2-3 óra alatt kész, nekünk ez vált be. Az elektromosnál mindig gond volt a vezeték, útban volt. Persze egy parkosított füves területen kiváló.
2011. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és árban sem sok, egy tank benzin elég az egész területre, ez a honda jóval kevesebbet fogyaszt, mint a briggs motoros, éppen emiatt kapálógépből is hondát vettünk. (Eredetilag mi is a Brigg motorossal szemeztünk, de hosszú távon jobban megéri a honda.
2011. márc. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekünk elektromos van, én azt szeretem jobban, mert nem olyan zajos. Nem csak a kertet nyírjuk vele, évekig a házunk előtti grundot is mi nyírtuk az önkormányzat helyett. Ott aztán volt minden, nem pont parkosított füves területként jellemezném. A kábel mozgatása pedig gyakorlat kérdése, nekem is egyre jobban megy.
2011. márc. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekünk benzines van fűgyüjtős.

Még kb négy éve vettünk az Auchnanban 30ezerért.

Most azt hiszem egy tizessel több.

Szerintem tök jól viszi a füvet és nem kell zsinórt huzkodni.

2011. márc. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4 éve vettem Honda motorosat és azóta azzal vágok kb.1500 nm-t.szőlőben,fák között,árok part.önjárót vegyél nem kell tolnod,főleg akkor jó ha lejt a telked.
2011. márc. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen is, olyan is, most éppen elektromos van, de bármikor lecserélném benzinesre, elektromosból kettő ember munkájával sem tudnánk egy nap alatt lenyírni a füvet errefelé. A zsinórozás hagyján, de a legtöbb elektromos fűnyíró gyenge, nagyobb fűben leáll a motor, és az alkatrészei (kerekei, fűgyüjtő) is elég gagyi műanyag (sajnos újabban a benzinesek is azok egyébként), még a többtízezer forintos gépeken is. Cserébe viszont könnyű, egy kézzel fel lehet emelni. Benzinessel meg árkon-bokron át lehet menni, és lenyír mindent gond nélkül, ha néha karbantartod, nem csak bedobod a sarokba fűnyírás után akkor meghálállja.
2011. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 titak ***** válasza:
100%

A benzines erősebb - gyorsabb vele a nyírás de hangos.

Az elektromos halkabb, gazdaságosabb, de gyengébb. Sőt a sógorom már 3x elvágta a kábelt. :(


Nekem mindkettő van. Ha sietek, vagy ha nagy a fű akkor a benzinest használom.

Máskor meg rábízom a gyerekekre. :D

2011. márc. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mekkora területre használod, milyen gyakran vágod a füvet, meg, hogy milyen a fű, mert zsenge pázsitra nem kell benzines, de ha 2 hónapig nem mész a telekre és 20-30 centis, gazos susnyás füvet akarsz vágni, akkor csak a benzines használható.
2011. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Én használok benzinest is,elektromosat is. Az elektromosat jobban szeretem,annak ellenére,hogy a zsinór tényleg problémás,és olyan helyen használom,ahová nem tudok túl gyakran lejárni füvet nyírni,tehát elég susnyás,mégis nagyon klasszul viszi,max elhúzom rajta mégegyszer.A benzinest olyan helyen használom,ahol nincs villany,de ide gyakrabban eljutok füvet nyírni.Mégis kevésbé szeretem,nagyon nehéz,(pedig önjáró)nagyon problémás pucolni,mert ha rosszul döntöm meg,telemegy a karburátor vagy mi benzinnel(de lehet,hogy olaj,nem vagyok egy műszaki és technikai zseni),mivel a területen mindig sok vakondtúrás van,sokszor lefullad,volt olyan,hogy nem is tudtam újra beindítani,csak rángattam,és feladtam.
2011. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!