Kezdőoldal » Otthon » Kert » Első bonsai fám, nagy segítség...

Első bonsai fám, nagy segítség kellene. Van ebben a témában élő/aktív fórum valahol? Van aki nem csak netről olvasva szerezte a tapasztalatát?

Figyelt kérdés

Kaptam egy Ligustrum - valószínűleg ez - nevezetű kis fát! Öntözéséről már több helyen olvastam. Rájöttem a Netet olvasgatva, hogy azért vékony a törzse mert árnyékos helyen lehetett és hogy az nem jó, tehát világos helyre rakjam. Találkoztam olyannal, hogy ezt nem szabad szobában tartani, máshol meg azt írják szabad. Én panelben lakom, akkor most halra van ítélve szegény ? Naponta permetezve talán megmenthető, ugye? Ritkításnak hogy álljak neki? a friss hajtások lekonyultak, akkor szomjas ? (- tegyek fel képet?)

Előre is köszönöm a választ/válaszokat!


2011. márc. 9. 11:11
 1/1 anonim ***** válasza:

A Ligustrum a közönséges fagyal, amit a legegyszerűbb nevelni. Ez amúgy is inkább cserje, mint fa, de bonszájnak tökéletes.

Nekem csörgőfám van már több, mint 10 éve, magról vetettem.

Kb egyforma nehézségű a tartásuk, mert mindkét növény viszonylag igénytelen.

A lényeg az, hogy sose száradjon ki a földjük hosszabb távon.

Ha panelban raksz nyugodtan kiteheted az erkélyre, nem lesz semmi baja, ha nincs erkélyed, akkor az nem túl szerencsés, mert a szobát valóban nem bírják túlzottan a fényszegény környezet miatt. Már maga az üveg 30 %-ot levesz a nap sugárzásából, ami az ilyen növényeknek jól jön, még ha tűrik is a félárnyékot.

Öntözd sokat, a gyökerét minden évben metszd vissza, ha teheted, minden évben ültesd friss földbe, akkor nő a legjobban.

A fagyal bírja a folyamatos metszést is, szóval csak nyugodtan vágd vissza akár a felére is minden ágát.

2011. ápr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!