Kezdőoldal » Otthon » Kert » Otthon mennyi zöldséges...

Otthon mennyi zöldséges kerted van és miket vetetél bele? Nekem 30 négyzetméter van miket tegyek bele?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Kb 900 négyszögöl de tavaly bevetettem az egészet lucernával, mivel az előző évek tapasztalatai alapján

NEM ÉRI MEG VETNI!


- drága a benzin a kertigépbe

- drágáka permetezőszerek

- drága a műtrágya, de még a természetes trágya is

- savas eső esik, és kipusztul minden az ellen nem lehet védekezni

- nem esik eső és kiszárad, kiég minden.

- sok idő sok vesződség.


Az auchan meg a többi úgyis leakcióz nyáron mindent, vagy ha azok nem akkor van csomó olcsó szedd magad akció.


Úgy vettem észre, hogy akik biztosra akarnak menni azok is mind fóliában termelnek, télen nyáron, mert ott nem teszi tönkre a szennyezett eső ha kútvizzel öntözik.



Amióta elkezdték hazsnálni az E85 öt meg az egyéb alternatív üzemanyagokat, azóta nem stimmel valami az esővel.

2011. márc. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

És még hozzátenném, hogy csomó hamisított vetőmag van amik ki sem kelnek, plusz a vetőmagok is baromidrágák, majdnem annyit elkérneka vetőmagért mint amennyi a lehetséges terméshozam ára.


A saját munkát, időt meg még nem számoltam sehol.



Akinek megéri, csinálja, szerintem luxushobbi, akkor már inkábba horgászás.

2011. márc. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Érdemes vetni:

-metélőpetrezselyem, bokorbab, paradicsom, paprika, főleg a fűszerpaprika, vagy pritaminpaprika, ami értékesebb, te meg úgyis ráérsz és tudsz vele foglalkozni, mert 30 m2 az nem sok.

-szamóca

2011. márc. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt vess amit szeretsz. Krumplit, répát mifelénk nem éri meg vetni, úgyhogy én a következőket szoktam:

Petrezselyem egy sor a zöldje miatt

Uborka + kapor

Tök, cukkini

Pritaminpaprika

CSemegekukorica

RENGETEG paradicsom

Szamóca, málna

Az idén megpróbáljuk a padlizsánt és a brokkolit is.

2011. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hell-ikon ***** válasza:

"csomó hamisított vetőmag van amik ki sem kelnek"


Ez aranyos...:D Azért a vetőmag termelést elég szigorúan szabályozzák és ellenőrzik ahhoz, hogy ilyen ne fordulhasson elő.

Ami miatt nem kelnek ki a magok, az általában azért mert a kedves (és tapasztalatlan) vásárló vagy nem nézi meg a csomagoláson a feltüntetett időpontokat, vagy ha meg is nézi, akkor a mag szavatosságának lejárati idejét.

Pedig sokkal fontosabb információ az, hogy mikor, melyik évben csomagolták azt a nyomorult magot.

Ugyanis általánosságban elmondható, hogy minél frissebb a mag annál jobban csírázik (azaz jobb kelési arányt kapsz, mint egy régebben csomagolt magnál).


Ezért kell óvatosan fogadni azt amikor a multik 30-60 FT-ért akarnak az emberre sózni különböző magvakat. Mindig meg kell nézni minimum a szavatossági időt, de még jobb ha a csomagolás időpontját keresi a tasakon az ember. Mert ők meg szeretik az előző évekből megmaradt készletet is eladni. Csak, hogy érzékeltessem itt egy példa: a kígyó uborka magja (fajtától függően) 14-15 évvel ezelőtt került 20 forintba szemenként! Ehhez képest gyanúsan kevés a mostani 60 FT/tasak, nem igaz? :)


"mind fóliában termelnek, télen nyáron, mert ott nem teszi tönkre a szennyezett eső ha kútvizzel öntözik."


Na ők sem a savas eső miatt termelnek fóliában télen-nyáron, ezt elhiheted. A fóliás termelés semmi másról nem szól, mint a koraiságról. Ezt akár otthon is kipróbálhatod. Ha van földiepred, húzz fölé egy kis fólia alagutat garantáltan 2-3 héttel hamarabb fogsz róla szüretelni, mint egyébként.

2011. márc. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hell-ikon ***** válasza:

No és, hogy a kérdésre is válaszoljak.


Bár 30 m2 nem tűnik soknak, de egy 3-4 tagú család igényét ki tudja elégíteni bizonyos zöldségek terén, főleg ha nem befőzésben, hanem friss fogyasztásban gondolkodunk.


Így mindenképpen nevelnék legalább 3-4 tő paradicsomot, paprikát, 1 sor petrezselymet, tépő salátát, hónapos retket (mivel eléggé párás környezetet igényel, ezt fóliatakarással oldanám meg, viszont gyorsan "kimegy" utána lehet mást ültetni/vetni a helyére), 2-3 tő uborka (ha karózva/kötözve van ez se foglal sok helyet), illetve lehet még fűszernövényekben is gondolkozni.

2011. márc. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is most kezdek neki a zöldségtermesztésnek, nálunk cirka 50 nm van.

Mivel most csinálom először, én mindenből vetek egy picit. Ezeket szereztem be:

- uborka

- karfiol

- petrezselyem

- sárgarépa

- retek

- sonkahagyma (imádjuk)

- spenót

- saláta

- karalábé

- borsó

- bokorbab

- fokhagyma

- dughagyma (újhagymának)

- paradicsom

- kapor

Ezen kívül van még eper és málna, legalábbis remélem, hogy lesz is belőlük valami :)

Én bio módon próbálom meg, sokat olvasgatok, hogy milyen növénytársítással lehet védeni a növényeket.

2011. márc. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is kb. 30 m2, de ez csak nagyon kis területét foglalja el a teleknek, a többi rész díszkert. Sokmindent termelünk benne: karalábé, karfiol, petrezselyem, répa, paprika, paradicsom, uborka, saláta, bab a kerítésre futtatva. Jövőre dinnyét is szeretnénk életünkben először.
2012. dec. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A málnát kifelejtettem, de azt nem tudom egy szinten emlegetni a felsoroltakkal, ugyanis az állandó.
2012. dec. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!