Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy fej saláta mennyi idő...

Egy fej saláta mennyi idő alatt "ér" meg? és.

Figyelt kérdés

..melegbe kertbe, télen szobába ültethetek?

állatkáimnak kellene a saláta. és egész évben kell az utánpótlás. boltot nem választom mert drága.


2011. márc. 18. 23:07
 1/7 hell-ikon ***** válasza:

Ha házikedvencnek szánod, akkor én ezeket javasolnám:

[link]

[link]

Ezeknél nincs fejesedés, tehát ezt nem is kell megvárni.

Szobai neveléssel nem próbálkoztam még ugyan, de ha tudsz neki elég világos, ugyanakkor nem túl meleg helyet biztosítani a növényeknek, akkor esetleg lehet belőle valami.


Ha mégis fejes salátában gondolkodsz, akkor itt olvas utána, hogy igényeidnek megfelelőt tudd választani (+a fajtaismertetőket is):

[link]

2011. márc. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen állat?mert gondolom nem csak salátát eszik,és heti 1 fej annyira nem lehet drága,otthon a macera több a szobai ültetéssel.
2011. márc. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
csiguk vannak voltak. csak már túl sokat ettek és már nem tudtam miből finanszírozni és el kellett ajándékoznom őket. a saláta ár is megnőtt.
2011. márc. 19. 09:10
 4/7 anonim ***** válasza:

A csigák nem csak salátát esznek. Menj le a térre, találsz gyermekláncfű levelet pl. Télen is. De a fű is jó.

Szobában nehéz lenne olyan fényviszonyokat létesíteni, ami elegendő lenne a saláta neveléséhez. Fénycsövek kellenének, de az energia nem éri meg...

2011. márc. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hell-ikon ***** válasza:

"Szobában nehéz lenne olyan fényviszonyokat létesíteni, ami elegendő lenne a saláta neveléséhez."


Személy szerint ezért is javasoltam többek között a madársalátát is. Azt szokták konyhaablakban is nevelni, bár nekem nincs személyes tapasztalatom vele.

2011. márc. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5 perc! Legalábbis a farmeramán :)
2011. márc. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Leddel is lehet salátát nevelni, nem muszály napfénynek lennie..
2020. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!