Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bougainvillea tartásával...

Bougainvillea tartásával kapcsolatban mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mikor lehet kitenni, mikor kell metszeni és mennyire, stb.

Minden tapasztalat , jó és rossz is érdekel.


2011. márc. 23. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A hosszú hajtások végét vissza kell csípni, hogy sűrűsödjön, azt már akár most is megteheted. Nyáron csak annyira kell öntözni, hogy ne száradjon ki a földje teljesen.

Még nem szabad kitenni, mert a +7°C alatti hőmérséklet megárt neki. A leveleit ledobja. Általában újra hajt, ha nem fagy meg, de nem érdemes ekkora sokknak kitenni a növényt.

2011. márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azt olvastam róla, hogy 3-4 m-t is nő.Akkor Hogyan viszem be télre, ha csak a végét csippentem le? Oké, csak akkor teszem ki, ha éjjel is már min.7 fok van,nem öntözöm túl,napos helyen lesz.Dézsába ill. nagy cserépbe teszem, és ha kezd nőni, fel kell kötöznöm, vagy magától kapaszkodik?
2011. márc. 24. 04:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyira vágd vissza, amekkora helyed van, viszont a végét mindenképpen érdemes levágni, ezért írtam.

Általában kötözni szoktuk, vagyis átbújtatni mindig a támaszon. Saját magától csak ritkán csavarodik rá.

2011. márc. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsot. Még egy kérdésem lenne: most 14 cm-es cserépben van, ha kiültetem, akkor mekkora edénybe tegyem, hogy nyár végére is elég földje legyen? Vagy ez a növény nem éli fel gyorsan a földet?
2011. márc. 25. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!