Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek az orchideámmal...

Mit tegyek az orchideámmal (neve: miltonia), hogy ne sárguljon tovább a levele? Szépen virágzik. Nem öntözöm túl csak permetezem és világos helyen van. A léggyökerei elszáradnak, ami kint van a tőzegből.

Figyelt kérdés
Átültessem? Mert több tő van egy 12cm-es cserépben.
2011. márc. 30. 14:49
 1/4 anonim válasza:
Mi orchideakaspókban tartjuk a mieinket, hogy az aljába lehet önteni 1cm vizet kb., anélkül, hogy beleérne a gyökér, így nem rohad el.Egy jó praktika: a héten válassz ki egyetlen egy napot, és minden egyes héten azon a napon reggel ereszd tele a kaspóját vízzel, hogy még a virágcserepet is belepje egy picit (kb. 1cm) és mikor hazaérsz, mondjuk este, akkor öntsd le a vizet az orchideáról. Nagyon beválik, a növénykéid meg fogják hálálni ! :D
2011. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm!

Akkor nem a túlöntözéstől sárgul a levele? A tescoban vettem akciósan....

2011. márc. 30. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem 20-30 percnél tovább ne áztasd semmiképp, még egyszer se a héten.

Szereti ha nedves, víszont ha túl tartósan nagyon nedves, akkor elrothadhat a gyökérzete.

2023. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Üveggömbben van a cserepe, ami nem ér le az aljára.

Amikor napi kétszer megspriccelem desztillált vízzel v. esővízzel (hogy ne szürküljön be a vízkőtől),

utána a gömb fala jó fél napig vízgyöngyös, párás-nedves aztán leszárad.


Az üveg gömbben van kisebb orchidea növény is mélyebben mellette.


Tőzeg és kertészeti 3mm-es perlit keverék van az alján, a nedvesség tartására és párologtatására. "Gazdabolt"-okban kapható. Bár budapesti vagyok és nem ismertem mi az a gazdabolt, aztán mondták, amikor obi-ban érdeklődtem, hogy pl. Szentendrén van egy a hévtől nem messze.


Rájuk írtam, érdeklődtem és félre tették nekem az utolsót, de ennek már két hete.


Azóta jöhetett már másik, de lehet náluk a neten vagy telefonon érdeklődni.


Ez a keverék, a nagy szemű perlit és a tőzeg vagy kókuszrost téglából bontott rostos anyag jó laza ültető anyagnak, de ez tápanyagtól mentes keverék.


Szóval hidrokultúrás nevelésnél nagyon híg műtrágya oldatot lehrt használni, de tényleg hígat, mert szikkadásnál besűrüsödik.


Az orchideát nem is valódi hidrokultúrában tartjuk, mert időnként kiszárad, aztán átázik és kicsorog a nedvessége.


Időnkánt bő vízzel át kell mosni az ilyen ültető közegrt, másként a sok összegyűlő, felszaporodó permetezett tápanyagba fullad a gyökér.

2023. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!