Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnék egy kis veteményest....

Szeretnék egy kis veteményest. Melyik zöldségeket érdemes előpalántázni? Illetve melyiket nem szükséges?

Figyelt kérdés

Szeretnék ültetni salátaféléket, brokkolit, karfiolt, cukkinit, csillagtököt, paradicsomot, paprikaféléket, karalábét..

Nagyon kezdő vagyok, így sajnos nem tudom, hogy melyiket érdemes előpalántázni. Köszönöm a segítséget! :)


2011. ápr. 8. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a salátát simán elvetem a helyére, utána ha kikelt ritkítom. A többit amit írtál meg a karalábét kis sorokba mindent megjelölve elszórom, mikor erősödni kezdenek a helyükre ültetem.
2011. ápr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocs, a cukkinit, tököt, patisszont szintén a helyükre vetem, másfél méterre egymástól lapostányérnyi gödörbe 3-4 magot 4-5 centi mélyre. A paradicsomot és a paprikát, ha vásárolod a palántát, akkor hamarabb eheted. Uborkát nem palántázom, hanem helyére vetem mert nekem úgy vált be, és a mohikán fajta ami ízletes és bőtermő na meg ellenálló fajta.
2011. ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 doboszoli ***** válasza:

Ügyesen leírta az előző válaszoló.

Még annyit, hogy a csomagoláson lévő vetési, palántázási időkre ügyelj! Sok bosszúságot megspórolsz.

Aprómagvak ágyását vetés után tömöríteni kell!

Jó kertészkedést.

2011. ápr. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!