Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dísznapraforgóval kapcsolatban...

Dísznapraforgóval kapcsolatban van segítség? (kép lent)

Figyelt kérdés

[link]


Most olvasom a vetési leírásnál,hogy több magot kell egy helyre,de aztán egy növényt hagyunk. Akkor miért írja,hogy szolitercsoportként kellemes színfoltot ad? Én olyat szerettem volna mint a képen,de legalábbis nem egyszárasat mint itt:


[link] (picit lentebb kell menni a leíráshoz)


Elképzelhető,hogy nem fejlődne ki a növény,ha mondjuk egy helyen 4 magot hagynék?


Meg azt sem értem,hogy lehet használni szegélyként,de kell nagy hely a gyökerének...akkor hogy?


2011. ápr. 8. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor én ültettem, a sorok közti különbség max 15 cm volt...:D és elég magasra megnő...:D nem vágtam ki egyet sem...mivel volt elég hely...:)
2011. ápr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy egymástól 15-20 centire csinálsz egy-egy lyukat,annyit,ahány virágot szeretnél,azokba teszel 3-4 magot,és ha kikeltek,meghagyod a legerősebbeket.Akkora csoportokat csinálhatsz így,amekkorákat akarsz.
2011. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hell-ikon ***** válasza:

Mindig van rá valamennyi esély, hogy egy-egy szem mag nem kel ki. Ezért szoktuk helybevetéskor "fészekbe vetni", azaz egy helyre 2-3-4 szem magot. Így ha nem is kel ki mind, még mindig van tartalék. A felesleget ezután ha kell, kiritkítjuk. Viszont ha elférnek egymás mellett, akkor meg lehet tartani azt is.


"lehet használni szegélyként,de kell nagy hely a gyökerének...akkor hogy?"


Pedig egyszerű csak egy picit belekavarodtál itt a cikkekbe.:)

Nyilván, ha cserépbe termesztik akkor jó nagy edény kell neki, de kint a szabadföldben már a növények tudnak helyezkedni, ott nem nagyon korlátozzák egymást mégha közel is vannak egymáshoz nevelve. Majd nyáron v. akár már májusban is, nézz meg egy napraforgótáblát, milyen közel vannak egymáshoz a növények.

2011. ápr. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2011. ápr. 10. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!