Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mely növények (elsősorban...

Mely növények (elsősorban virágok) azok, amelyek között nem nagyon él meg a gaz?

Figyelt kérdés

Megfigyelésem szerint ilyen a gyöngyvirág. De az nem szereti a naposabb helyeket. Ezen kívül pedig nem ismerek hozzá foghatót.


Viszont szeretnék egy napos területet (csendes utcán) vidámabbá tenni valami virágfélével, lehetőleg alacsony növésűvel.

Van ötleted?

:-)


2011. ápr. 9. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Bársonyvirág(büdöske),Árnyékliliom-fajták,ibolya,őszirózsák.
2011. ápr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"talajtakaró növények"... Köszi, ma is tanultam valamit!

Ezek szerint nekem talajtakaró növényre van szükségem! :-) Na így könnyebb lesz kutakodni.

2011. ápr. 9. 23:25
 4/6 hell-ikon ***** válasza:
Rengeteg ilyen van, csak győzd kiválasztani őket. :) Most már, hogy tudod, hol keress a bőség zavara fog elárasztani:)
2011. ápr. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jajj igen pontosan, bőség zavara! :-)

Annyira szépeket láttam az ajánlott linkeken. Az a kis kék virágözön például!

Hajlandó volnék gazt irtani és felásni a földet az utcán, hogy szép virágot ültessek oda.


Már csak egy a baj, hogy néhány gyümölcsfa is van az utcán, amelyeket évente egyszer körbejárunk létrával... :-) Az alatt csak nem ültethetem be virággal, mert sajnálnám összetaposni. Lehet, hogy majd csak létrával átléphető méretű sávokban ültetek...

Még egy évig tanulmányozom a szakirodalmat, aztán jövőre megvalósítok!!! :-)

2011. ápr. 10. 13:21
 6/6 hell-ikon ***** válasza:

A "kis kék virágözön"-nel csak tippelek, hogy meténgre gondolhatsz...

Ha igen, ne aggódj miatta, egy kis létrázás évente nem fog neki megártani. Nagyon életre való kis növény, nagyon sokat elvisel. Nekem is az utcán van, de sövény alá telepítve, a szomszéd kutya előszeretettel hevert meg dörgölőzött benne, igaz egy kis ideig utána csapzott volt, de összességében nem lett tőle semmi baja. A sövényt már annál jobban megviselte a kutya dörgölőzése, a mai napig nem heverte ki.

2011. ápr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!