Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy tudom elérni hogy nyáron...

Hogy tudom elérni hogy nyáron a muskátlik folyamatosan hozzák a virágot? Sokszor elég kopaszak míg ujra kinyílik az újabb virág.

Figyelt kérdés
2009. márc. 2. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mostani futó és nem futó muskátlik úgy vannak termesztve, hogy rengeteg táp kell nekik. Nőnek mint a gomba, emelett csak akkor van erejük virágot is hozni, hogyha tápozod őket. Én naponta kétszer locsolom és tápozom - lehet kapni tápot 5 literes flakonban - egész nyáron másfél méterre lóg le a ládából televirággal.
2009. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

tápoldat, és nem azért mert így vannak termesztve , hanem mert egy isi pici virágládábol a víz komossa a tápanyagokat amit pótolni kell.

Viszont vigyázd túl ne tápoldatozd mert akkor is ki éghetnek. Vagy is mikor kora nyáron beülteted akkor kb egy hónap után kezd tápoldatozni speciális muskátli vagy balkon tápoldattal pont ahogy rá van írva, ne tápozd túl mert kiégnek.

és nagyon fontos nagy melegbe a kora reggeli és napnyugtai locsolás, rengeteg vizet igényel ilyenkor. még akkor is locsolni kell ha borus napokig de nem esik.


a muskátli hüvösebbet szereti, ezért pl ha az ösz enyhe akár még novemberben is virágozhat.

2009. márc. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Valóban. A muskátlinak kell a tápoldat, mert az a kevés föld amibe ültetve van hamar kimerül. Én minden nap locsolom az enyémeket általában este. Az esti locsolás hasznosab, mert a nap nem párologtatja el, több jut a növénynek. Tápoldatozni pedig heti egy alkalommal szoktam a tápoldaton feltüntetett mennyiséggel. Az elvirágzott virágokat pedig óvatosan le kell vágni, mert szebb is akkor a virág, meg hamarabb hoz újakat.

A futó muskátli átteleltetése nehz feladat, én már nem kísérletezem vele. Helyem sincs, és kevés sikerélményem van. Márciusban szoktam venni előnevelt töveket. A friss földbe ültetés után nem kell rögtön tápoldat. Kb egy hónap után kell majd tápoldatozni.

2009. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyszer egy héten tápoldatozom és ugyan akkor levagdosom olloval az elvirított virágokat, gyonyorú súrú és állandoan virít. Naponta egyszer vagy kétnaponta ontozom, az idojárástol fuggoen.
2009. márc. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ami nálam bevált: heti egyszeri, nagyadagú tápoldat helyett minden öntözésnél adok tápot. Szilárd öntözőműtrágyánál ez 1 dkg/10l, a folyékonyból 20 ml/10l, mivel ezek nem olyan tömények.

Fontos a tápelemek megfelelő aránya is: kezdetben olyat célszerű választani, ahol a nitrogén és kálium aránya megegyezik. Az ilyen összetétel a hajtásnövekedést serkenti, de virágzik is a növény mellette. Az első virágok megjelenésétől viszont célszerű kálium túlsúlyosra áttérni, mert igaz, hogy valamivel lassul a növekedés, de több, dúsabb lesz a virágzás és ellenállóbb lesz a növény az időjárással szemben.


Sok sikert!

2010. júl. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 fanyar válasza:

Akkor a muskátli termesztők termesztenek rosszat.

Ha azt írja valaki sajnos csak túlzottan tápozva lesz virág.

Ugyanakkor azt is írja túltápozva se lesz.

Eldobós muskátlik mint minden.

Hová a fenébe módosították a jókat?

Június közepe van levirágzott nincs több virág

Május közepén vettük annak ha jó fajta(ami nincs)

Augusztus közepéig folyamatosan kéne bimbót hozmia

2016. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mr.darius válasza:
a muskátliknak organikus táp kell...,tehát magyarán szólva trágyára van szüksége,,,ezt lehet venni folyós és szárított formában is ,,,tehát csibe-,marhatrágy .stb.
2017. júl. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!