Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet lakásban paradicsomot,...

Lehet lakásban paradicsomot, paprikát tartani?

Figyelt kérdés

Most vettünk pár paradicsom( koktél/szendvics paradicsom) és paprika palántát, elültettük két kisebb műanyag virágos ládában, abban a hosszúkás formájúban (ilyen muskátlis azt hiszem), és az ablakban lesznek, de belülről, tehát nem erkélyen.

Meg fognak így nőni szépen, és hoznak majd termést?

Valaki próbálkozott már lakásban termeszteni zöldségeket?

Ha igen, kérlek adjatok pár hasznos ötletet.

Köszönöm!


2011. ápr. 30. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Kísérletképpen megpróbálhatjátok, de túl sok termést ne várjatok.
2011. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezekről még ideális esetben sem lehet sok termést szedni.

Még ha telibe kapja a nap az ablakot még úgy is túl sötét lesz neki.

Megnyurgul eldől, eltörik....


Szerintem, de ha nincs más lehetőséged, akkor csak próbálkozz.

Ha egyáltalán hoz virágot rovarok híján porozd be magad ecsettel..

2011. ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi az erkélyen tartjuk , így van termése is. Kár volt így megvenni, ablakban nem tarthatók jól.
2011. máj. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Mivel van rá lehetőségünk, ezért kitehetnénk az erkélyre, csak az a baj h az pont az ellentétes oldalon van a lakásnak, és jóval kevesebb fény érné...

Ha kint lenne szabad levegőn, és csak akkor hoznánk be, mikor már vannak rajta pici zöld termések akkor fejlődne tovább bent a lakásban?

Vagy meg lehetne valahogy oldani hogy kiakasszuk az ablakba, de kívülre?

Földszinti lakás, a gyerekek tuti levernék labdázás közben :( szerintem

2011. máj. 1. 21:27
 5/10 anonim ***** válasza:

nem fog menni, lakásban semmiképp.

Az erkély sem ideális, de-ha csak nem északi- jobb, mint a lakás.

Sokkal. A paprika igényesebb, mint a pari, ha nem kap elég párát és tápanyagot, esélytelen.

Javaslom, olvass az igényeikről, és amennyire lehet, próbáld utánozni ezeket.

pl ezek jó oldalak: cuccos.hu, és ott a hobby részben a kerti növények között találod, mit imád és utál a pari meg a paprika.

A balkonparadicsomot azonban nektek találták ki:)

2011. máj. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én egyszer tartottam lakásban "macskapö..e"(a moderátorok nem engedték kiírni a szót) parikát és teljesen jól kifejlődött és szépen termett, igaz én nem eszem az erőset, így pocsékba ment:(. Bocsánat, hogy ilyen csúnyán neveztem meg, de őszintén nem tudom a hivatalos elnevezését. Pici, kb 4 cm hosszú piros hegyes paprika, írdatlan erős. Azt szépen neveltem egy szokványos cserépben, semmi különleges bánásmódot nem igényelt.

Apámék tavaly tartottak az erkélyükön ( nyugati fekvésű) koktélparadicsomot cserépben, szépen termett. Azt tudom, hogy a paprikával is próbálkoztak, de már nem emlékszem a kimenetelére.Valószínű, ha az is termett volna, akkor emlékeznék:) De csakis erkélyen voltak a növények!

2011. máj. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
macskapecse
2011. máj. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :)

Eddig gyorsan fejlődtek a kis palántok, azt beszéltük h ha el kezdenek virágozni akkor mennek ki az erkélyre :)

Majd beszámolok róla hogy hogyan sikerült! :)

Jöhetnek még válaszok azért.

2011. máj. 9. 09:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek paradics volt ablakon belül, 2 kis szemet termett összesen, ebből is az egyik féléretten leesett.

Mindenképpen tedd ki mielőbb.

2011. máj. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nekünk paprikánk volt így, jó néha kitettük az erkéélyre, és volt termése még most is van....
2011. máj. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!