Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen állatot, baromfit...

Milyen állatot, baromfit lehetne alkalmazni fűnyíró gyanánt?

Figyelt kérdés

A vadvirágos rét jelegét jó lenne megtartani a kertnek.

Természetközeli szeretnék maradni!


2011. máj. 6. 13:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
kecske
2011. máj. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Birka, kacsa, liba.
2011. máj. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

A szomszédunkban lakott egy bácsi, aki nyulakat tartott.

Mindig egy nagy dobozban tette ki a füleseket, és ők lelegelték és megtrágyázták a füvet.

Minden nap máshová tette a ládát, és így nem volt ideje a fűnek nőni.


Ha nem nagy a kert, akkor alkalmazható az állatkert, mint fűnyíró.

Nagy kertnél (nálunk is) meg nagy udvarnál ez nem fog beválni, mert a kecske, nyúl és társai nem csak fogyasztanak, ürítenek is, és a füvet nem árt kéthetente kurtítani.

A természetközeli megoldás ebben az esetben a sarló meg a kasza.

2011. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A kecske az tépi a füvet az azért nem lenne jó. A többi az elég kíméletes?
2011. máj. 6. 13:57
 5/23 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.

Azt ne felejtsd el, hogy az állatok többségének csak maga a fű kevés, kell mellé mást is kapnia. Nem beszélve arról, hogy télen kell neki egy megfelelő szállás, és elegendő takarmány, hogy ne éhezzen, mert őt a zsír tényleg melegíti.

A kecske, birka nyájakban él, így ha egyedül tartod, nem érzi jól magát. A birka pl. állandóan béget, be nem fogná reggeltő estig. Két nap után puszta kézzel fogod megfojtan, mikor reggel 4-kor, pirakadatkor már bééééé-éééget.


Kasza, sarló.

2011. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

A nyulas megoldást nem értettem pontosan. Fölülről zárt az a doboz?

Szerintem az nem baj ha ürítenek is. Legalább trágyáznak. Az is természetközeli.

A sarlózásnál azt nem tudom, hogy a kaszálék miként jut vissza a talajba. Nem szretnék külön komposztálni.

2011. máj. 6. 14:01
 7/23 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy vannak hátrányai is a dolognak.

Talán a libás vagy a nyulas megoldás vinne közelebb a megoldáshoz.

Szerencsére már van egy kisebb működő hobby baromfiudvarom.

2 db japán dísztyúkkal és egy kokassal. Most kelt 6 csibe is, de azokon túl szoktam adni. Az állandó létszám az 3 körül mozog. Úgyhogy szállás az nem gond. Csak a tyúkokat nem lehet kiengedni, mert nagyon kapirgálnak. Persze minden földi jót megkapnak.

2011. máj. 6. 14:08
 8/23 A kérdező kommentje:
Vagyis a nyuszis doboz egy alul nyitott ketrec?
2011. máj. 6. 14:16
 9/23 nagyontamas ***** válasza:

Ha a bio módszert kedveled, én láttam olyat ami talán neked is megfelel.

A kert el volt választva és a tyúkok hol az egyik, hol a másik felében csipegettek. természetesen kaptak tápot is.

Ez a megoldás azonban csak akkor jó, ha nem zavar a tyúkxar. Cserébe viszont sokkal egészségesebb tojásokat, és baromfihúst fogyaszthatsz.

2011. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
a birka tutti jó, mi nagyanyáméknál a fenyőfás kertben mindig őket alkalmaztuk, csak a csupasz föld maradt maguk után
2011. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!