Kezdőoldal » Otthon » Kert » KIVAGYOK! A féltve, magról...

KIVAGYOK! A féltve, magról nevelt paradicsom, ubi-és káposzta, brokkoli, karfiol palántáim gyökerét megrágta a hörcsög vagy a pocok vagy a lóbogár, vagy nem tudom, mi. Mi?

Figyelt kérdés
Vajon ha maradt még gyökerük, kihajtanak újra? A levelek, amelyek nem fonnyadtak el, barnásak lettek, először azt hittem, fagykár, de nem. Járatok a földben mindenfelé, iszonyú dühös vagyok, s azon kívül, hogy a kb 21 centis mulcsot felgereblyéztem, fogalmam sincs mit tegyek. A kertem vegyszermentes, ennek jegyében kérek szépen vígasztalást és tanácsot, perpill úgy néz ki, az összes növénynek annyi-kb 100 volt. Sírva fakadok.
2011. máj. 9. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
vagy gázosítani próbálod őket, de mivel nem akarsz semmi vegyszert ilyesmit a kertbe, lehet a macska a megoldás. olvasom sok helyen hogy megfogja a pockot meg ilyeneket.
2011. máj. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ezt találtam még.


[link]

2011. máj. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, van macsekom- de pockom is a jelek szerint...

Én is nézem közben a mindenféle oldalakat, de arra nem találtam még választ, hogy a rágott gyökerű palántáim észhez térnek-e még.:(

Január óta nevelgetem, szemmel símogatom őket, és most- annyi.

Lehet, hogy a mulcs volta ludas? Mert csak ott, meg az emelt ágyásaimban vannak, máshol nem. Magyarul a borsó és a krumpli még egyben van- de minden egyéb haldoklik.

2011. máj. 9. 14:29
 4/8 anonim ***** válasza:

a mulcshoz nem értek, most hallottam először.:)

nekünk is van otthon kertünk, és amit egyszer megrágnak vagy a nap kiéget pl az már nem áll helyre, ha csak nem egy picike rész ment csak tönkre.

ha a "dög" átrágt akkor annak annyi ha szárad is.

2011. máj. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne sírj!

Nálunk a következő megoldás múködik: üres ásványvizes flakonok tetejét levágjuk, oldalt kiszurkáljuk. (van ilyen kétágú húsvilla, azt kell felforrósítani, úgy könnyen lyukad és megfelelő méretű lyukat is hagy - elég nagyot, hogy a víz bemenjen, de a kártevő nem fér bele)

Ebbe kell beleültetni a zöldségeket, aztán belesüllyeszteni a földbe úgy, hogy 1-2 centivel följebb legyen a pereme, mint az ágyás. Mivel ezek a gyökérrágók nem jönnek ki a földből, nem férnek hozzá a gyökerekhez.

Persze nem minden növénynél lehet alkalmazni, csak ami nem növeszt túl nagy gyökeret, mi a paradicsomfélékre szoktuk.

Másik dolog, hogy érdemes egyfajta növényt 2-3 különálló részen ültetni, hogy ha pl. megtámadja valami, akár bogár, akár betegség, legyen esélye a másik részeknek a megmaradásra.

És ne sírj! Még mindent újra tudsz ültetni, amit kell! Guglizz rá, milyen párosítások jók (pl. paradicsom alá hagyma), azok is segíthetnek a kártevők elleni bio védekezésben.

2011. máj. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket és a vígasztalást is. Az lesz, hogy holnap veszek palántákat és ott, ahol egércsalád lakik a kert kb fele- nem lesz semmi. Olvasgatom közben a védkezési módokat, egyelőre azt látom, hogy a macskám be van oltva egér ellen.

Köszönöm mégegyszer.

2011. máj. 9. 19:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Ó te szegény :( Nekem vakondom van :( és én is haragszom rá nagyon de nem bántottam. Tegnap a cukkinit túrta ki (már elnézést, de a nappalijába ültettem) így átültettem máshová. Jó kertészkedést.
2011. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ca-karbid granulátumot ajánlott a mg. boltos, ami gázt fejleszt a lezárt járataiban, ha bele öntöd. Innentől a pocok döntése, tovább áll-e, vagy önként megfullad. Kiderült, hogy kószapocok névre hallgat a kis dög, aki amúgy nagyon aranyos, mint egy hörcsög, tényleg édes kis lény, de a palántáimat is szeretem, most keménynek kell lenni tehát.

Kedves utolsó, hangosan megnevettettél a hsz-eddel, óriási vagy!

Remélem, őpocoksága családostul kiköltözik a kertből- mára a rózsatöveimet is megkóstolta ui. nagyon arcátlan kis lény.

2011. máj. 10. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!