Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tegnap vetettem egy-egy...

Tegnap vetettem egy-egy cserépbe citromfüvet és borsmentát. Lesz belőlük valami? Túl későn kaptam észbe, hogy vetni kéne.

Figyelt kérdés
A teraszon vannak a cserepek, elég sok napfényt kapnak. Nem gond, hogy ennyire későn vetettem a magokat?
2011. máj. 11. 12:06
 1/4 anonim válasza:

Szerintem nem lesz vele gondod, mivel ezek a növények olyanok, hogy akkor is el lehet, őket vetni, amikor már odakünn havazik. Ha megvan nekik a megfelelő hőmérséklet, ami a szobában tuti mindig megvan, a napfény meg besüt az ablakon, vizet kapnak locsolásból, akkor nincs vele gond. Nekem az év minden napján metélőhagyma burjánzik az ablakban. Minden második hónap elején egy nagyobb cseréppel elvetek és így minden hónapban van.


A tavaszi vetés időszaka az odakinti növényekre igaz főként. A szabvány cserepesek odabent bármikor vethetőek.

2011. máj. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő nagyon hamar elburjánzik. Ha kikeltek,vagy szabadföldbe ültesd,vagy egy nagy cserépbe.
2011. máj. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm a válaszokat! Alapjáraton egy elég nagy cserépbe vetettem el őket... De lehet, hogy majd kiültetem őket, és csak pár tövet hagyok meg "díszítőelemként" a konyhába.. :)
2011. máj. 11. 21:51
 4/4 anonim válasza:
A menta nagyon szereti a vizet és a napot, tehát ha lehet, déli oldalra tedd a cserepet, és mindig álljon alatta víz!
2011. nov. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!