Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leszáradtak a yukka pálmám...

Leszáradtak a yukka pálmám levelei. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Benti növény volt, ahogy jött a jóidő, sokat vittem ki, szoktattam ki. Aztán egy hetet kint volt, mert nagyon jó idő volt, és a többi növény is kint maradt éjszakára.

A yukka fák alatt volt, szűrt fényben, nem érte közvetlen napfény, mégis olyan, mintha megégtek volna a levelei. Csak felül van 3-4 épp, egészséges levél, amik még élnek.

Ugye még nem halt meg? Mit tegyek vele? Vágjam le az elszáradt leveleket? Mitől térne magához gyorsan? (Már behoztam a lakásba)

Köszönöm szépen előre is a segítséget!


2011. máj. 14. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag "megégett" a naptól. Amelyik növényt bent tartod a lakásban, vagy telelteted más helyen és tavasszal kiviszed, akkor előfordul ez a jelenség. Tönkre nem ment, csak a levelei égtek le. Leszedve a sárga leveleit újra tovább fejlődik, de sajnos már felkopaszodva. Lehet, hogy jobban le kellett volna árnyékolni a nap ellen. Vagy a másik gondolat, hogy a kint lévő növény több vizet igényelt volna a szobai tartáshoz képest, mivel ilyen esetben is visszaszáradnak a levelei.

Nekem van egy több mint 2 méteres négy ágú növényem, de nem merem kivinni, max. egy esti frissítő zuhanyra, majd vissza a lakásba.

2011. máj. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Viszont még fog hozni új leveleket ugye? Remélem nem marad ilyen kis kopár.:(
2011. máj. 15. 11:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tovább fog fejlődni. Csak sajnos kissé kopaszabb marad a leégett levelek miatt.
2011. máj. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!