Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitol szaradt ki guzmaniam...

Mitol szaradt ki guzmaniam kozepe? Megmentheto meg, vagy ez teljessen normalis?

Figyelt kérdés
Osszel vettem egy guzmaniat, ami szepen fejlodott egesz addig, mig at nem ultettem. Muszaj volt, mert mar kinotte az eredeti cserepet, raadasul volt egy mellekhajtasa is, amit azota gyokereztetek. Kb 1,5 honappal az atultetes utan eszrevettem, hogy a kozepe, ami addig szep piros volt elkezd barnulni es megszaradtak a kozponti levelei. Eloszor vashianyra gondoltam, ezert adtam neki plussz vasat, pedig rendszeressen permeteztem tapos vizzel. A szaradas nem terjedt at a virag tobbi levelere, raadasul 2 uj mellekhajtasa is van. Lehet, hogy csak leviragzott? Mit csinaljak vele, hogy ujra viragozzon?
2011. máj. 18. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A Guzmania - mint minden broméliaféle virágzás után elpusztul, mártmint az a levélrózsa, ami virázott. Tehát teljesen normális, hogy a közepétöl lekezdett száradni. Ennek ellenére ápold tovább, mert a kis oldalhajtásokat igy még fel tudja a növény nevelni, és idövel (1-2 év) azok fognak virágozni. Csak akkor válaszd le a kis hajtásokat, amikor már van gyökerük, de hagyhatod is a tövén, idövel a régi hajtás teljesen el fog száradni és a kicsik átveszik a helyét.
2011. máj. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt, sokat segitettel!
2011. máj. 18. 12:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Szivesen!
2011. máj. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!