Kezdőoldal » Otthon » Kert » Klemátisz hajtásai sárgulnak,...

Klemátisz hajtásai sárgulnak, nagyon felnyurgultak. Minek a hiánya okozza?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy hónapja vettem egy klemátiszt, aminek a hajtása nagyon felnyurgult, a levelei világoszöldek, majdnem sárgák. Milyen tápanyagra lenne pluszban szüksége, és hogyan tudnám pótolni? Lehetőleg nem szeretnék műtrágyát használni, ha van valami zöld ötlet, szívesen fogadom!

Köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 19. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen talaj?

Mennyire napos?

Vizet kap?

2011. máj. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A talaj egy kicsit kötött, de humusszal és virágfölddel javítottam rajta. A ház keleti falára szeretném felfuttatni, kapaszkodó rácsra. Kb. délig éri közvetlen napfény, de a töve árnyékban van. Mostanában többet kell locsolni, mert alig van csapadék. Egyébként egy nagy panoráma ablak két oldalára van ültetve egy-egy futórózsa és klemátisz, ebből az egyik szép, sötét levelekkel, a másik az említett, kissé satnya példány.
2011. máj. 20. 11:34
 3/6 anonim ***** válasza:
vashiány?
2011. máj. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hmm, hát ő.

Nem tudom.

Ha van gombaölőd azzal próbálkozhatsz.


Mondanám a mangán (keserűsó) vagy vaspótlást, de ha javítottad humusszal, akkor nem tudom...

Az egész levél sárga?

Vagy a levél széle, vagy az erek, vagy a fiatal levelek, vagy az idősek vagy mind?

Fénykép?

2011. máj. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az egész levél sárga, vagy inkább nagyon halványzöld (mintha nem kapna elég fényt, de nem ez e gond). Nőni gyorsan nő, csak szemmel láthatóan gyenge az egész növény.

Képet egy darabig nem tudok feltölteni, kb. egy hét múlva.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. máj. 22. 11:35
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma tudtam képeket készíteni a klemátiszról:


[link]

[link]


(Remélem, működik)


Egy hét alatt több, mint tíz centit nőtt, de továbbra is halványak a hajtások. Egyébként (elvileg) 'Gladys Picars' lenne.

2011. máj. 30. 17:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!