Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jó ötlet ez? (lent)

Jó ötlet ez? (lent)

Figyelt kérdés
televan minden meztelen csigával és eszik lassan megfele a tökpalántákat. jóötlet lenne az,hogy nayg beföttes üvegeket tennék a növényekre vagy mondjuk vödröket legalább erre az éjszakára?
2011. máj. 20. 23:00
 1/3 anonim válasza:
Hát, a növények is lélegeznek, szóval nem hinném, hogy jó ötlet lenne. Egy éjszaka alatt nem hinném, hogy lelegelnék az egész tökültetvényt, holnap pedig kezd azzal a napot, hogy szépen kiirtod őket. Ha van otthon sört, esetleg kirakhatnád kis tejfölöspohárkákba a tök körül, abba belemennek, és hát szegénykéknek annyi. Szerintem ennyi amit még tehetsz ma.
2011. máj. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hell-ikon ***** válasza:

"Egy éjszaka alatt nem hinném, hogy lelegelnék az egész tökültetvényt..."


Csak érdekességként jegyzem meg, hogy nekem a szabad földbe vetett csodatölcsér palántáimat zabálták fel egytől egyig, méghozzá úgy, hogy még gyakorlatilag ki sem tudott teljesen bújni a magból a sziklevél, másnapra már el is tűnt az éppen kelőfélben lévő palánta. Sokáig azt hittem, hogy a mag nem akar ki kelni, egész addig, míg a fent leírt folyamatot észre nem vettem.

Szóval ha szabad földbe vetett és éppen kelő félben lévő palántákról van szó, akkor biza van lehetőség arra, hogy gyakorlatilag egy éjszaka alatt eltűnjön az összes palánta és a gazda lehet észre sem veszi, hogy hol hibádzik a dolog. :)


Mechanikusan úgy tudod őket eltünteti, hogy összegyűjtöd őket. Ehhez pedig a retkek közötti sorban egy kis mélyedést kell csinálni, egyenlő távolságra egymástól, az alját picit nedvesíteni és valami fedelet kell rátenni (ha van mondjuk burkolásból csempe darabot, akkor pl. azt.) Az éjszakai ramazuri után hajnalban ide fognak majd elbújni, neked annyi a dolgot, hogy konzerves dobozba (amiben víz is van) összeszeded őket. A dobozt kiteszed valahova a napra és csigák szépen megdöglenek.

2011. máj. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hell-ikon ***** válasza:

Ja igen, az előző hozzászólásom második fele egy másik -de témáját tekintve ugyanazt a problémát felvető- kérdésre adott válaszom, így ne tessék csodálkozni, a benne feltűnő retken.:)


A szóban forgó kérdés ez volt.

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__1764557-mi-karos..

2011. máj. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!