Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kezeljek egy bambuszt?

Hogy kezeljek egy bambuszt?

Figyelt kérdés
Hogyan kezeljem? milyen gyakran kell öntözni? milyen földbe tegyem? végül is hogy kell elültetni? mekkora gyökeret kell neki ereszteni, hogy el tudjam ültetni?
2011. máj. 28. 09:53
 1/6 anonim válasza:
41%
Bamboo??xD
2011. máj. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha vízben lévő bambusz-gyerkőcöd van, látni fogod, mikorra lesz gyökere. szinte mindegy, mekkora, csak legyen, akkor kiültetheted. A bambusz alapvetően nem egy kekeckedős növény, a gyökerén nóduszokat (rügyeket) fejleszt, ezek nőnek ki később. de mert a gyökerek folyvást nőnek, iszonyú gyorsan terjed, kb, mint a tarack, sőt úgy is viselkedik, ha nem szabályozod le a föld alatt, merre terjeszkedhet tovább. Bizonyos fajtái pár hét alatt 3-4 méteresre nőnek- ilyen a miénk is.

De mert sokféle bambusz van, javaslom, fotó alapján azonosítsd be, a tiéd miféle, és milyenek z igényei, pl, mennyire fagytűrő, stb.

De összességében, ha kiültetéskor, amíg sekélyen vannak a gyökerei, öntözgeted szorgosan, valamint az első évben takarod alatta a talajt télen, nagy baj nem lehet.


keresgélj pl itt: tuja.hu

2011. máj. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
en egy eve kaptam egy bambuszt ,egy kis vizzel teli vazaban van azota is, nem kell elultetni
2011. máj. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
jah, bocsi , azt hittem errol a kicsi fajra bambuszrol van szo...
2011. máj. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De igen, el kell, azért mert vízben van 1 évig Ő is a földet szereti, nem vízi növény.

Én egy sima cserépbe, meg virágföldbe ültettem és szépen fejlődik,vízben nem tud ennyire.

2011. máj. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
akkor kiultetem en is
2011. máj. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!