Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért száradnak le a muskátlir...

Sofiel kérdése:

Miért száradnak le a muskátliról a virágok, a bimbók is, mielőtt kinyílnának?

Figyelt kérdés
Virágos félfutó muskátlit ültettem balkonládába, muskátliföldbe a munkahelyemen, kolleganőm tápoldatot is adott neki, de nem hoz új virágokat, sőt a meglévők is elhervadtak és leszáradnak. Miért? (Itthon normál földbe ültettük ugyanezt a típust csak más színben, tápot sem kapott, és gyönyörű.)
2011. jún. 4. 01:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha túl erős a tápoldat (normális esetben fél kupaknyi 2 liter vízbe kell tenni) akkor kiégeti a növényt, mint ahogy fent írtad. Gyenge tápoldattal is heti egyszer lehet locsolni. Ne adjon neki tápoldatot, és lassan helyre jön. Még azt meg lehet tenni, hogy bőségesen meglocsolja, és hagyja kicsurogni a vizet, és öntse le róla. Ezzel csökken a a föld táptartalma
2011. jún. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Másrészt, mint minden virág, a muskátli is "jobban díjazza" a délelőtti, mint a délutáni napsütést, tehát biztos, hogy az sem mindegy, hogy keleti, vagy nyugati oldalban van-e.
2011. jún. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hell-ikon ***** válasza:

Esetleg bimbólikasztó bogár is lehet ludas...

Bár én olyat még nem láttam, hogy nagy tömegben nyírta volna ki a virágokat, de attól még lehet.

2011. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hell-ikon ***** válasza:

Öh, mármint a meglévő virágok elszáradásának oka lehet az, de, hogy miért nem hoz újat, az lehet sokminden.

Pl. szimpla türelmetlenség is a részetekről v. tulajdonoséról, nem szokta meg az új helyet, illetve az előttem szóló által írtak.

2011. jún. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is a túl sok tápra gyanakszom, túladagolás lehet a baj valószínűleg. Bogarat nem láttam rajta, és szerencsére a levelek épek, úgy tűnik, hogy hoz újakat is. Majd "átöblítem" hétfőn, és akkor remélem virágok is jönnek...
2011. jún. 4. 18:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!