Kezdőoldal » Otthon » Kert » Teljesen tapasztalatlan,...

Teljesen tapasztalatlan, kezdő "kertész" mivel kísérletezzen, próbálkozzon először?

Figyelt kérdés
Kedvet kaptam a kert csinosítgatásához, de még soha az életben nem csináltam semmit a kapáláson kvül. Milyen virágok azok, amiket könnyű kezelni, amivel még én is elboldogulnék?
2011. jún. 14. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Büdöske.
2011. jún. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A büdöske egy jó tipp, ezen kívül: hajnalka, körömvirág, tátika, tulipán, jácint, nárcisz. Virágzó bokrok: aranyeső, japánbirs, orgona. Ezek szinte mindent kibírnak, hacsak nagy peched nincs, nem lesz velük gond.


Kezdetben a magokat bátran vetheted sűrűre, aztán majd kiritkítod vagy szétülteted, de így biztos nem jársz úgy, hogy csak néhány kelt ki.

2011. jún. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Vasfű, más néven verbéna még egy mindent bíró növény. Na meg a tátika. Lehet, hogy kezdő kertészként jobban jársz, ha először már virágzó palántát veszel, és májusban ülteted ki őket, utána is lehet velük foglalkozni, sőt, kell is, de elrontani nagyon nem lehet.
2012. márc. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Szombaton elmegyek a piacra, ott mindig lehet kapni növénymagokat és palántákat is.

Gyógynövényeket is szívesen gondoznék, de nem tudom, azok mennyire "kényesek".

2012. márc. 27. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!