Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy csináljam, hogy minél...

Hogy csináljam, hogy minél hamarabb kert legyen a kert?

Figyelt kérdés

Hamarosan befejezzük az építkezést a férjemmel, s van egy teljesen sík, kopár kertünk. Nincs benne se fű, se semmi. Sajnos még a ház előtti, s melletti rész is teljesen kopár. (saroktelek)

Hogy varázsoljak belőle jövő nyárra a leggyorsabban mutatós, néhol árnyékos, hangulatos kertet?

Milyen fákat ültethetnék, amik nem túl hétköznapiak, de mégis gyors növekedésűek?

Szeretnék néhány gyümölcsfát is meg egy kis veteményest. Mennyi a reális ára egy gyümölcsfa csemetének?

Elnézést a sok kérdés miatt, de ezidáig nem volt soha kertem... :)


2011. jún. 15. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor kezdésnek ajánlom a futónövényeket , pergolára, azok már jövőre árnyékot adnak.

Gyors növekedésű fák és nem túl hagyományosak:

kínai mamutfenyő (nagyra is nő), selyemakác (kisebbre nő), szivarfa, nyír...

Virágos cserjék:

rózsalonc, nyáriorgona

gyors növekedésű futónövények:

vadszőlő, japánlonc, klemátisz, trombitafolyondár.

Talajtakarónak:

madárbirs, kúszó kecskerágó.

2011. jún. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha szereted a virágokat, akkor csinálj egy kis részt, ami a "virágoskert" lesz. Oda ültethetsz szebbnél-szebb virágokat: kardvirág, rózsa (főleg a pünkösdi rózsa, ami naon szép), krizantém, legényvirág, mályvarózsa, liliom (abból 1001 változata van pl. sásliliom, ... sajnos több név nem jut eszembe, mert mindenre simán csak lilomot mondok xD).

A tulipán, írisz, ibolya, nárcisz, ezek az első virágok kora tavasszal, érdemes ilyeneket is ültetni.

A kedvencem a (pázsit) szegfű, mert az is korán virágzik, de nagyon-nagyon jó illata van :)

És egy utolsót, a nyári orgonát énis ajánlom, ahogy az első hozzászóló írta, egész nyáron virágzik és csalogatja a lepkéket, olyan jó illata van a virágának és azt is naon szeretem.


Ha szeretsz főzni, akkor mindenféleképp vegyél bazsalikomot, rozmaringot, kakukkfüvet. :)


Ódákat tudnék mesélni a virágokról, mert nagyon szeretem, remélem tudtam vmilyen öteletet adni :)

2011. jún. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépe! :) Minden ötlet érdekel!!!

Vidéki jellegű kertet szeretnék, de mégsem túl hagyományosat. Szeretném, ha lenne benne egy kis furfangosság. Az a gond, hogy nem tudom hol kezdjem a munkálatokat, és hogy mikor. Talán az ősz lesz a legjobb időszak erre.

Imádok főzni, így biztosan lesz egy kis fűszerkert is a veteményes mellett. A veteményest sem úgy képzelem el, mint a régi parasztházaknál : egyenes, sorba rendezett ágyások. Szeretném, ha változatos és fantáziadús lenne. Nem csak hasznos, hanem gyönyörű is. :)

Virágokat is nagyon szeretnék... Azt sem pont kertbe rendezve, hanem itt is-ott is.. :) Néhány a ház tövében... néhány a járda mellett. :)

2011. jún. 17. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!