Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rosszul tettem, ha az elvirágz...

Rosszul tettem, ha az elvirágzott orchideám szárát tövig visszavágtam? Kihajt még valaha?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem! Ki fog hajtani!
2011. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekünk is van orchideánk, de mi nem vágtuko vissza tövig, hanem még vagy 20 cm-t hagytunk rajta. Szerintem nem baj hogy levágtad.
2011. jún. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ki fog hajtani, ne izgulj!

De azért jobb ha nem vágod le, mert van olyan, hogy csak egy kis darabon szárad el és onnan újrahajt és hoz még virágot :)

2011. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek: mindig csak a teljesen elszáradt részt vágd le, mert gyakran az elvirágzott szárból indul új bimbós hajtás. Nagy baj így sem történt, némi pihenőidő után, ha megfelelően gondozod, új hajtást fog hozni.
2011. jún. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a virágboltos csaj, hogy ha elvirágzik, vágjam vissza majdnem tövig, és ki fog ismét hajtani... :) Így is lett.
2011. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!