Kezdőoldal » Otthon » Kert » Manapság megéri még otthon...

Manapság megéri még otthon veteményeskertet tartani?

Figyelt kérdés

Nem csak zöldségeskert méretűre gondolok, hanem nagyra, amiben nagyon sok minden elfér...

Megéri a vesződséget?


2009. márc. 24. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg. Időben ugyan sok, de pénzben megéri, főleg 1-2 év után, amikor már a vetőmgot is meg tudod magadnak termelni. Minnél nagyobb méretben csinálod, annál jobban megéri, akár egész évre elegendő mennyiséget is lehet termelni egy-egy zöldségből/gyümölcsből.
2009. márc. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Megéri:

- paradicsom, paprika, ami különösebb gondozást nem igényel, és bőségesen terem, plusz lecsót, savanyút lehet eltenni.

- Eper

- Bab

- Hagyma


2. Nem éri meg:

- Krumpli

- Zöldségfélék


Szerintem összességében: Ha szeretsz kapálgatni a friss levegőn (én szeretek), akkor megéri. Ha csak a munkaórák számát nézed: Nem éri meg.

2009. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat!
2009. márc. 24. 11:49
 4/5 anonim ***** válasza:

hogyne érné!Ez azért annak való akinek nincs munakhelye vagy ha van is akkor is nem 12 orázik!!!!!


Én itthon vagyok és igen nekem megéri!vanna gyümölcsfák, málna eper, paprika paradicsom borso zöldség sárgarápa, uborka sóska!!pár forintért veszem a magokat . a sóska egészséges és évelő!Szóval hogyne érné meg!!!!Persze van vele munka is!

Én annyit vetek mindenből hogy betudjam rakni a fagyasztoba télire!!!!A sárga répát zöldséget aprora vágom megmosom készra várom márcsak fagyasztóból kell kivenni és bele a levesber!+nyáron meg a kertből frissen fogyasztjuk!Sokat csinálok levest minden nap!mert a férjem főtt ételt visz a munkahelyre amikor hazajön 6 kor akkor meg friss fött étel várja megint. megéri olcsobb mintha venne kakaóscsigát vagy szendvicset!

regelire sendvicset éncsinálok paradicsommal paprikával!ezeket tudom hogy bio is!!!!Szóval éncsak biztatni tudlak ebben!meg nekem van egy picike babámis és melette eztis csinálom!

2009. márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én igazából a nagyanyámmal csinálom, vagyis én csak inas vagyok ebben mellette, de szeretnék majd egyszer én is ilyen hasznos lenni, mint ahogy ő is az...:)

És, szeretem is a kertet meg az abban való munkát is.

Köszi a tippeket és véleményeket!

2009. márc. 25. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!