Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagyjából mennyibe kerül...

Nagyjából mennyibe kerül Pesten egy kútfúrás és mi a pontos menete?

Figyelt kérdés
Kell hozzá engedély vagy miegymás? Mindent felmér a kútfúró vagy nekünk kell utánajárni, hogy hol érdemes próbálkozni? Mennyi idő alatt hozza be az árát?
2011. júl. 7. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Pesten tilos kutat fúrni, csak a Vízművek teheti meg. Aki hírdeti, hogy kutat fúr neked, az feketén teszi, és te is illegálisan csapolod meg a vízkészleteket. Amúgy egy 20-as kb, de ez függ a helyszíntől is (értsd, a parton kevesebb, mint a Gellért hegy tetején)
2011. júl. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
nekünk nem emlékszem rá hogy kellett volna engedély, 20- 30 méteres a kutunk és 200 körül volt megcsináltatni de lehet hogy nem, pontosan nem emlékszem
2011. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy kútfúró mondta, hogy Pesten nem is vállal bárhol fúrást, mert olyan a talajszerkezet és egyes helyeken nagyon mélyen van csak víz. Egyébként, akit tudok - nálunk ő fúrta - annak az árai: első 10 méterig 40.000,- (értsd pl. 7 méternél is ennyit kér), utána minden további méter plusz 4.000,- Ft, viszont nagyon rendes manus, csak akkor kell fizetni, ha talál is használható vizet.
2011. júl. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Ledöbbentettél. Ha igazad van, abban az esetben nem mondom, hova küldöm el a kedves vízműveket, akiknek van pofájuk csatornadíjat felszámolni akkor is, ha a kerted locsolod. Azért még sohasem ugattak! Tűz, víz, levegő, mi jogon gondolja bárki is, hogy elveszi a többi embertől? Mintha legalábbis ők kakálták volna! Külföldön nem egy helyen alanyi jogon jár a víz, a mi kedves országunkban nem, ez legyen nekik épp elég! Megtiltják a kútfúrást? Hát elég vastag az arcukon a bőr! Micsoda diszkrimináció ez a pestiek felé! Nekik nem lehet szép kertjük? Milyen közösről beszélnek ezek? Közös az, ami mindenkinek egyformán jár, nem az, ami a szegényebbeknek luxus! Az még ok, ha engedélyhez kötik, bár az is a határt súrolja.

Lassan várom a Levegőművek Kft. megjelenését, ha nincs elég pénzed, fulladj meg!


Bocs a kifakadásért, de ennek ki kellett jönnie:) Tudom, nem te tehetsz róla, nem is neked szólt, csak egy újabb bizonyíték, hogy milyen jó helyre születtünk...

Bár ne lenne igazad... Honnan van az infód?


A többi válaszolónak is köszönöm az infokat!

2011. júl. 8. 13:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tudtommal azért van ez, mert Budapest ivóvíz ellátását is ilyen kutakból oldják meg. Így ha te a vízet ellocsolod, akkor az ivóvízet locsolod el. Ezért nem lehet kutat fúrni.
2011. júl. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez önmagában amúgy teljesen érthető lenne, sejtettem, hogy valami hasonló lehet a magyarázat. Ahol én kissé álszentnek érzem a dolgot, és amiért rosszhiszemű vagyok a vízművekkel kapcsolatban, az az, hogy a locsolt víz nem vész el, hiszen ugyanúgy, mint az esővíz, a talajban végzi, így gyakorlatilag "visszajut" a rendeltetési helyére. Budapest lakosságának vízellátását tehát biztosan nem éri kár. És a vízműveket sem, de így egy-egy esti locsolásért nem számolhatnak fel súlyos pénzeket (Nálunk tavaly az éves különbözet 40 ezer forint volt! Pedig csak kánikula idején és füvesítéskor locsoltunk, max. 2 hétig... Nonszensz!)
2011. júl. 14. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!