Kezdőoldal » Otthon » Kert » Menyibe kerül átlagosan egy...

Menyibe kerül átlagosan egy kút fúrása?

Figyelt kérdés
Elöttünk kb 1m mélységben 1 kis patak folyik. Balaton melett lakom és kutat szeretnék furatni. Ez mennyibe kerül? Megéri eggyátalán furatni, ha nyáron közel 50m3-el többet használunk el mint amit télen?
2011. júl. 9. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Miskolc környékén 6 ezer/méter. Kb. 10 méteres kell, hogy az agyagréteg alá menjenek, de ez mindenhol más.
2011. júl. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen megéri.Egyik ismerősöm is fúratott,a konyhai vízcsapon kívül(ahová víztisztító is van nekik beszerelve a vezetékes vízre) minden a kút vizével megy,egy házi vízművön keresztül.Ha mondjuk 150 ezer egy ilyen kút,és a havi vízdíjuk eddig 5000 volt,akkor kb 3-4 év alatt megtérül.De ezt ők például nemigen reklámozzák,mert a városi vízdíj helyesebben víz-és csatornadíj,tehát a csatornadíjat elvileg fizetniük kellene
2011. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szegeden csak 1000~1200 ft métere az 50-es átmérőjűnek. Erre az első réteg 20,a "rendes" 50-55 m körül van.
2011. júl. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is szerettem volna kutat a kertembe, de nem vállalták, mivel termésköves a talaj. A mi környékünkön nincs is kútja senkinek. Sajnos nekem sem lesz.
2011. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A sógorom nem tudott pincét csináltatni a ház alá a magas talajvíz miatt. Ő saját maga fúrt kb 2m-es lyukat a földbe. Arról öntöz, és bírja a vízhozamot.
2011. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!