Kezdőoldal » Otthon » Kert » "Magas" levendulát hol lehet...

"Magas" levendulát hol lehet venni?

Figyelt kérdés
Eddig mindenhol ahol érdeklődtem sajnos csak törpe levendula volt.
2011. júl. 10. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
vagy csak még kicsik voltak...
2011. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Ennyire sötét nem vagyok...


Van törpe levendula fajta, van ami kb.fél méteresre nő meg és van ami kb.1m-1,20 métere nő meg. Én ezt a magas "növésűt" keresem.

2011. júl. 10. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem ismerek törpe, meg normál levendulát.

Van a levendula, ami 60-100centisre nő meg

40-60cm hajtás +30-50 cm virág.

Ha nagyobb a hajtás, akkor megdől, de ha karózva van, meg egy törzsre nevelve, akkor lehet magasabb is, csak nevelés kérdése.


Off

Nekünk van egy kb 80 centis rozmaring bokrunk, mindenki mondja, hogy milyen nagy....

Több, mint 10 éves.

(át nekem kicsi, mert 5km-el arrébb van egy 2-3 méter magas bokor.)



10 évig nem fognak egy normális kertészetben megtartani egy növényt, max edénybe, abban meg nem úgy nő.

2011. júl. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Sok" féle levendula van. Van fehér, van rózsaszín, van bóbitás...


Van a törpe amelyik kb. fél méteresre nő meg, többször hoz virágot és még a "hónajhajtásokban" is virágzik. Van amelyik hosszú száron hoz virágot. És van olyan amit nem egy helyen láttam, pl. apátságokban is ezt a fajtát termesztik többnyire. A kertészetekben is mondták, hogy van a "magas" (sajnos latinul nem tudom) fajta de olyat nem tartanak.

2011. júl. 10. 18:51
 5/5 hell-ikon ***** válasza:

Amit a kérdező keres az a Lavandula angustifolia. Ez lazán megnő 1 - 1,5 m magasra.

Azok, amiket általában a kertészetek árulnak többnyire ennek valami hibridjei.

[link]

Sajnos normális magyar nyelvű leírást nem találtam.

2011. júl. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!