Kezdőoldal » Otthon » Kert » Trombitafolyondárt hogy lehet...

Trombitafolyondárt hogy lehet megregulázni?

Figyelt kérdés

Nő össze-vissza. Kiírtani nem akarom, mert szeretem, de lassan elnyomja a többi növényt. Szoktam metszegetni, csak úgy "érzésből", de ez nem elég.

Mire futtasam fel, ha nincs mellette semmi, amire felkapaszkodhat? Milyen rácsszerűség bírja el a súlyát, ha még nagyobbra nő?

Akár képet is küldhetnétek ötlet gyanánt, akinek van ilyen növénye.


2011. aug. 4. 01:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon nehezen, az már biztos!:) Néhány éve vettünk egy házat, a terasza fából épült nád tetővel. A fa elemek közé karvastagságúan beépült, a fa oszlopokra is úgy rátapadt, hogy a festők a nyomait nem tudták lecsiszolni. Aztán a párom nekiesett fűrésszel, mert másképp nem tudtak volna lazúrozni. A végső megoldás az lett, hogy olyan 120 cm magasságig a terasz körül vascsődarabokat ástunk le, eközé drótot húztunk és rácsavargattuk az ágakat. Tavaly kezdtük, már sövényként működik. Kb havonta kell megregulázni metszőollóval, mert igen szemtelen. A kőkerítésen is fut, a kapu fölött boltív formában összefontuk, nagyon mutatós. Szóval óvatosan kell vele bánni, mert nagy zsivány, kiírtani nagyon nehéz, a kordábantartás meg munkás.
2011. aug. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sőt, ha nem felejtem el, küldök este képet.:)
2011. aug. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy rokonunk szőlőlugast nevelt belőle a kerítés mellé (két oldalán kicsit ferdén levert cölöpök közé erős drótot feszített, az tartja), egy ideje a friss, azévi hajtásokat késő ősszel szinte tejesen visszametszi, így a "törzse" már tényleg olyan, mint egy szőlőtőke és ebből nőnek a virágot hozó friss hajtások tavasszal. Nagyon szép, és így már nem nő tovább a mérete.
2011. aug. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden alakítást-metszést elvisel. Tavasszal a totál lekopasztom a kb ceruzavastagságú hajtásait. Ilyenkor könnyen kézzel le lehet törni. Ezáltal a törzse megerősödik. Mindenbe kapaszkodik, képes a tetőcserép alatt a padlásra is bekúszni. Résen kell lenni mert ha megerősödik, nehezebb eltávolítani. A falba is bele tud kapaszkodni. A kerítésbe belefonja magát, később eltávolíthatatlanul. A földben vadhajtások jönnek ki az anyatőtől több méterre is. Ásó-kapa...egyébként ez jó szaporításra, ha kell valakinek.
2011. aug. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen hasznosak.

S megköszönöm a képet is, ha kapok. :-))

2011. aug. 4. 10:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Hozzánk a szomszédból jön a drótkeritésbe is benőtte magát.Fürészeljük,irtjuk ami hozzánk jött.Kése mindenre felmenni,a fát amire meg lefolytja.A beton alatt átjött a faház alatt.könnyen szaporodik,de kiirtani nehéz.A kertész is azt mondta nehéz,még a Glialka gyomirtónak is ellenáll.Sok helyen vernek le oszlopott és arra futtatják fel,és darabolják,hogy nem nőjön túl nagyra.
2011. aug. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt a növény nem elég csak úgy érzésből metszeni. Tavasszal eleve brutális metszéssel kell indítani, csak rövid, 1-2 rügyes vesszőcsonkokat hagyni, hasonlóképpen, mint a szőlőnél. Aztán év közben így már könnyebb vele bírni, igaz, észen kell lenni, mindig metszegetni, formálgatni. Nekünk kb. 2m magasra van feleresztve, onnan csak 1,5-2m szélességűre eresztjük szét a koronáját, különben bemászna a cserepek alá, simán felfeszegetné azokat!
2011. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos "Ő" ilyen növény,roppant agresszív futó!

Én három év alatt nem tudtam kiirtani!Pedig drasztikusan léptem fel ellene!

2011. aug. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!