Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagyon gazos a kertünk....

Nagyon gazos a kertünk. Milyen módszerrel írtsam ki öket? (nem szeretnék gyomirtót használni)

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kertünkben rengeteg gyom van, mert a szüleimnek nincs ideje, kedve kiszedni öket, elég borzalmas a helyzet, már félek, hogy a szomszédok kihívnak embereket, és megbüntetnek. Anyáék nagyon ritkán szedik ki a gyomot, én egyedül viszont nem tudom, mit tehetnék. Kézzel hogyan szedhetném ki a sok gazt? eddig egyesével, gyökerestül szedtem, ez viszont elég lassú. nemrég úgy próbáltam, hogy nagy csomókban kitéptem a gazd, majd felforgattam ásóval a földet. Így gyorsabb, könnyebb volt a munka. ez a módszer jó? a gyökerek a földben elszáradnak, vagy újra kihajtanak? esetleg tudtok más módszert? köszönöm a válaszokat! 15 éves, tanácstalan lány
2011. aug. 6. 23:48
 1/3 anonim válasza:

Attól függ milyen fajta gaz. A tarackbúzát ami a legutálatosabb, azt csak gyökerestül lehet, ez évelő, és nagy munka kiirtani. A szulákot szintén évelő, kuszónövény

rendszeres kapálással. Az egynyári gyomokat pedig rendszeres kihuzigálásokkal.

A gyomirtót is javaslom, de az méreg-lehetőleg kerüld, gazdaboltban lehet kapni.

Szerintem a kertet legegyszerübb renbentartani (tapasztalat) hogy be van füvesítve, és a szélén díszcserjékkel beültetve-elnyomják a gyomokat.

2011. aug. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz füvet sem, akkor szedd ki a gazt és utána szórd be a kertet sóval. Az ideiglenesen kiöli a növényeket, olyan mint a gyomírtó.
2011. aug. 7. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A legtöbb gyomnak (kivéve az egynyáriakat, ha elvágod a gyökerét, minden darabjából új növény sarjad. Ezért kell ásás után minden apró hajszálgyökeret is kicsipegetni a a földből, de bármilyen alapos munkát végzel, ha így, manuálisan küzdesz, még jó gyom fog előtörni, sziszifuszi munka ez. A totális gyomirtó megoldás lehet, de a teljes sikerhez ezt is ismételve kell használni, mert csak a zöld hajtásokon, levélfelületeken át szívódik fel, így amelyik gyom még éppen a föld alatt van, azokra hatástalan. Két-háromszori gyomirtózás után (pár napot hagyni kell utána hatni a szert) érdemes a földet felásni és akkor minden gyomot, gyökeret kiszedegetni. Szépen elegyengeted, elgereblyézed, tömöríted és bevetheted fűvel. Kb két hónap és már szép zöld lesz, bár még elég ritkás és persze lesznek benne gyomok, mert a szél és a madarak hozzák-viszik a polleneket, magokat, de ezeket már ki lehet csipkedni a fű közül, mielőtt megerősödnének.
2011. aug. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!