Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van valakinek goji bogyója?

Van valakinek goji bogyója?

Figyelt kérdés

Tavasszal erősen visszametszem, mert nagyon nagy hajtásokat növeszt, és még csak most virágzik. Viszont augusztusban kellene a termésének beérni. Valakinek van esetleg jobb tapasztalata? Jó tanács?


Előre is köszönöm!


2011. aug. 9. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Hm, nekem nincs, de nagyon szeretnék!! Hol vetted? :) Azt gondoltam, hogy itt nálunk nem terem meg... Állítólag nagyon magas a C vitamintartalma.
2011. aug. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


A Starkl, illetve a Sieberz kft.-től is lehet rendelni, hogy máshol lehet-e kapni azt nem tudom.


Már 3 éve megvan, de még nem ettem róla mert addigra nem érik be. Most virágzik, habár már szüretelni kéne...

Még egy esélyt adok, jövőre nem metszem vissza (ami marhaság, hiszen jót tesz ha erősen vissza van metszve), hátha akkor, de hatalmas hajtásokat növeszt, és "imádja" a lisztharmat. Ha nem jön össze akkor 'ásót' neki.

2011. aug. 14. 09:06
 3/5 A kérdező kommentje:

Elnézést!


Helyesbítenék! Most olvastam, hogy szeptember-októberben szüretelhető! Majd meglátjuk...


1390Ft., illetve 1690Ft-ért kapható.


Kóstolta már valaki?

2011. aug. 14. 13:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én magról ültettem, most már három éves növény, ebben az évben volt először termése. Már leérett, nem volt sok, 10-12 bogyó. Édes, leginkább cseresznyére emlékeztető íze volt.

Eddig én egyáltalán nem metszettem meg a bokrot, semmi különöset nem tettem vele, télire nem takargattam, nem permeteztem stb. Szerintem elég igénytelen növény. Lehet hogy azért virágzott neked később, mert erősen megmetszetted.

2011. aug. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ!



Most virágzik ezerrel! Majd meglátjuk mi lesz bvelőle.


Neked is hatalmas hajtásokat hoz?

Azért metszettem meg, hogy erősödjön és bokrosodjon.

Mikor érett be?


Most olvastam, hogy szeptember, októberben érik a gyümölcse.

2011. aug. 15. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!