Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fajta kaktusz?

Milyen fajta kaktusz?

Figyelt kérdés

(Mit érdemes tudni róla/ Tippek/ Tanácsok)

Választ előre köszönöm!


[link]


2011. aug. 17. 16:14
 1/4 hell-ikon ***** válasza:

Nem tudom lesz-e olyan aki megtudja majd mondani milyen kaktusz van a képen (én biztos, hogy nem), de ami tuti, hogy elég csúnyán meg van nyúlva szegény.


Naposabb helyet és kevesebb vizet kellene elsősorban kapnia. Ha tudod, tedd ki erkélyre v. teraszra v. bárhova ahol van esélye több napot kapnia a jelenleginél. Viszont vigyázz, hogy most ettől függetlenül ne érje közvetlen déli, tűző nap, mert akkor garantáltan meg fog a nyúlás mellé még égni is. (valami félárnyékos helyet keress, ahol délelőtt és délután kap napot) Ha úgy látod ennek ellenére el kezd pirulni, égni a bőrszövet, akkor pl. raschell hálóból (krumplis zsák) szerkessz fölé-köré egy kis árnyékolót.


Talán átültetni sem ártana virágföld és sóder 1:1 arányú keverékébe.

2011. aug. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez szerintem oszlopkaktusz...azon belül nem tudom
2011. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Echinopsis chamaecereus
2011. aug. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán Chamaecereus hibrid, de itt minden valószínűség szerint nem fogsz választ kapni, próbálkozz inkább a kaktuszgyujtok.hu-n, rengeteg ember segíthet ott neked. Ettől függetlenül a megnyúlás és a kezelési módja igaz.
2011. aug. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!