Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tönkremegy a virág, ha eltörik...

Tönkremegy a virág, ha eltörik a szára?

Figyelt kérdés

A gyönyörű orchideám leesett az asztalról, a nagyobbik ága, amin a több virág van, eltört. Le nem szakadt, csak megtört egy ponton. Nagyon el vagyok keseredve. :((( Leragasztottam és csatokkal felfogattam a rúdhoz, hogy úgy tartja, mint eddig.

Van esélye, hogy megmarad? Vannak erre praktikák, amit még tehetnék a megmentése érdekében?


2011. aug. 20. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bocs ha nem lesz hasznos a válaszom,sajnos praktikákat én sem ismerek,egyenlőre a neten sem találtam a problémádra választ,nekem ez a fajta virágom tört meg [link] egyenlőre úgy néz ki nincs baja,nem szárad a virág róla (én csak csipesszel fogadtam föl a pálcára).
2011. aug. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Majd mutatja, ha elkezd onnét kezdve száradni a szár, várd meg, hogy a száradás meddig halad lefelé, ott vágd el. Amennyiben még marad rajta olyan szár-rész, amelyen van szem, jó esély van rá, hogy kb. fél év múlva (megfelelő gondozás mellett) ott újra hoz majd ágat és virágot.

Az enyém viszont ott most kezdett hajtani, de nem ágat és virágot, hanem ismét leveleket. Azt mondja a szakértő, hogy ez ritka, majd hozni fog légzőgyökeret is, és fogom tudni szaporítani.


Ne dobd ki, adj neki egy kis tápoldatot is, gondozd, és majd megmutatja, hogy mi lesz vele!

2011. aug. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első: és neked mikor tört el a szára? már azért kérdem, mivel írod, hogy egyelőre semmi baja.
2011. aug. 20. 18:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha rendesen rögzitve van, akkor a legtöbb esetben összeforr a virágszár.
2011. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Összeforrhat? Ez jó hír! Egyébként a baleset úgy 7 órája történt, nem kezdett volna már fonnyadni ebben a nagy fülledt melegben a virágja, ha elpusztulna az az ág? Nézegetem, de nem tűnik pilledtnek egy cseppet sem.
2011. aug. 20. 20:31
 6/11 A kérdező kommentje:
A virág törött ágán azóta sem látni negatív elváltozást, sőt, az utolsó bimbója is kinyílt mára. Akkor megmarad?
2011. aug. 22. 14:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Valószinüleg igen, csak arra figyelj, hogy a törésnél ne mozduljon el a két rész. Nekem már többszös sikerült igy megmenteni a virágot.
2011. aug. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És átmeneti romlást a "baleset" után nem figyeltél meg? Hogy némelyik virágja vagy levele lehullott, petyhüdt lett volna?
2011. aug. 22. 20:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt semmi negativ tünet - de lehet, hogy szerencsém volt.
2011. aug. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
egyelőre csak annyi, hogy 2 virágja kicsit petyhüdt, vagyis 1-1 szirmuk. viszont egy bimbó kinyílt. viszont lehet a két virágnak az a baja, hogy megütődtek az esésnél.
2011. aug. 22. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!